Пропагували “рускій мір”: мешканки Прикарпаття постануть перед судом

Суспільство

Прокурори Івано-Франківської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальні акти стосовно двох жительок області за виправдовування та визнання правомірною збройної агресії РФ проти України (ч. 3 ст. 436-2 КК України).


Повідомляє Голос-Інфо з посиланням на Івано-Франківську обласну прокуратуру.


Слідством встановлено, що обвинувачені поширювали через власні акаунти у соціальних мережах матеріали з підтримкою та виправдовуванням окупантів.


Одна з них – уродженка РФ, яка тривалий час проживає в Івано-Франківську, з травня 2022 року розповсюджувала публікації, в яких збройна агресія подавалась як внутрішній громадянський конфлікт. Як учасниця проросійських груп та прихильниця пропагандистів вона ділилася дописами про «визволення від фашизму», а українців називали «нацистами» і «терористами».


Інша обвинувачена — жителька Прикарпаття не лише поширювала дописи на підтримку окупантів та пропагандистські матеріали із «освобожденных городов», а й розповсюджувала заклики щодо припинення існування України як самостійної держави.
Їй пред’явлено обвинувачення також у вчиненні дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади ( ч.3 ст.109 КК України).


Обидві зловмисниці перебувають під вартою. Їм загрожує до восьми років ув’язнення.
Досудове розслідування здійснювалося слідчими Управління СБУ в Івано-Франківській області.


Переглядів: 582
banner