Просте та масове рішення на 750 км: Сили оборони отримали нові дрони-камікадзе, у планах — сотні на місяць

Технології

Компанія Terminal Autonomy (раніше — стартап One Way Aerospace) на своєму акаунті у LinkedIn оприлюднила фото, з яких випливає, що Сили оборони України вже отримали на озброєння партію далекобійних дронів-камікадзе під назвою AQ 400 Scythe.

Крім того, у компанії відзначають, що завершили необхідні закупівлі для серійного виробництва цього озброєння із стартовою виробничою потужністю у 100 одиниць на місяць і планами збільшити цю цифру у п’ять разів — до 500 одиниць. Терміни реалізації цього проєкту в компанії не уточнюють.

Судячи з усього, у своєму безпілотнику AQ 400 Scythe компанії Terminal Autonomy дійсно вдалося реалізувати концепцію дешевого та масового і доступного засобу ураження, які можна було б сотнями постачати Силам оборони України.

Дальність AQ 400 Scythe декларується на рівні 750 км, що дозволяє за умови виробництва у сотні дронів на місяць завдавати регулярних ударів по об’єктах на території рф.

Злітна маса дрона становить 100 кг, з них 32 кг — це бойова частина (загальна маса корисного навантаження — 43 кг), і ця цифра може бути збільшена до 70 кг шляхом зменшення дальності польоту. Для порівняння, нова бойова частина дронів-камікадзе Shahed, якими рашисти тероризують Україну, становить 40 кг.

Щодо інших ТТХ, то розмах крил становить 2,3 м, а крейсерська швидкість — 144 км/год. Тривалість перебування у повітрі (ймовірно, за умови мінімальної БЧ — 6,5 год). Запускатися дрон може з катапульти або ж зі злітної смуги. Інших даних про розробку у компанії не розкривають.

ДжерелоПереглядів: 345
banner