Прості поради, які допоможуть зберегти баланс між роботою та особистим життям

Територія успіху

Без цього балансу люди більш схильні до депресії та хронічної втоми.

Встановити і зберегти баланс між роботою і особистим життям може бути складно. Але коли його немає, все стає ще важче. Без цього балансу люди більш схильні до таких проблем як безсоння, депресія, хронічна втома, постійне занепокоєння і агресія.

Щоб не сталося нічого подібного, а ваші трудові зобов’язання і інша частина життя були в гармонії, скористаєтеся кількома простими порадами.

Ефективно керуйте своїм часом

Якщо вам занадто часто хочеться, щоб в добі було мінімум 30 годин, значить вам варто скласти графік як для робочих справ, так і для домашніх. Якісне планування допомагає швидше впоратися із завданнями на роботі і звільнити час для відпочинку, захоплень і спілкування з близькими. Головне, знайти систему планування, яка підходить саме вам.

Робіть перерви на фізичну активність

Не забувайте час від часу відриватися від комп’ютера і робити коротку розминку (буквально 10-15 хвилин). Це поліпшить не тільки ваш фізичний стан, а й моральний. Навіть проста зарядка може зменшити симптоми стресу, зняти втому і трохи розвантажити мозок. А якщо ви добре відчуваєте себе на роботі, то і додому повертайтеся з відмінним настроєм.

Встановіть межі

Іноді робочий графік стає некерованим: вас викликають на роботу у вихідні та свята, дзвонять в будь-який час дня і ночі, а часом натякають, що якщо почнете жити прямо в офісі, то ціни вам не буде. Все це — вагомий привід встановити розумні межі з роботодавцем. Зрештою, ви живете не заради щомісячних звітів і гарячих дедлайнів. Постарайтеся спокійно пояснити начальству, що ви недоступні в певний час дня або не можете зриватися на роботу в свої вихідні.

Практикуйте уважність

Усвідомленість — це проста терапевтична техніка, при якій необхідно зосереджувати увагу на теперішньому моменті. Вона допомагає зняти стрес, позбутися від негативних емоцій і занепокоєння. Регулярно практикуючи усвідомленість, ви помітите, що стали набагато спокійніше реагувати на будь-які подразники, і вже не хочете, наприклад, накричати на дружину, тому що у вас був важкий день на роботі.

Рідше залипайте в телефоні

Телефони, планшети, ноутбуки та інші чудеса техніки — це чудово, але часом вони забирають забагато часу, який можна було б витратити на щось більш важливе: термінові робочі справи, спілкування з близькими, прогулянки, самоосвіту, ігри, тренування і т. д.

ДжерелоПереглядів: 169
banner