Протягом 2023 року Бурштинська громада на колінах зустріла 18 Героїв

Суспільство

Протягом 2023 року Бурштинська громада на колінах та зі сльозами на очах зустріла 18 Героїв, ще таких молодих, які мали безліч планів на майбутнє…


Пише Голос-Інфо з посиланням на Бурштинську міську раду.


Ім’я кожного захисника, який загинув, захищаючи рідну землю вписане у своєрідному е-меморіалі пам’яті на нашому сайті: https://burshtyn-rada.if.gov.ua/geroyi/


За минулий рік на фасадах навчальних закладів було встановлено 21 пам’ятну дошку, кожна з них завжди буде нагадувати нашому молодому поколінню та кожному з нас, яку дорогу ціну ми платимо за свою свободу. На дошках розміщено QR-код, перейшовши за яким можна ознайомитись з короткою історією про кожного Героя.


У 2023 році на центральній алеї імені Андрея Шептицького було облаштовано пам’ятні куби з фотографіями Героїв Бурштинської громади, котрі загинули у АТО/ООС та нинішній війні росії проти України.


Створено у 2023 році ГО «Родина Героїв Бурштинської громади», головою якої обрано батька одного із загиблих захисників Василя Неспяка. Метою створення цієї організації є спільне вирішення з родинами загиблих бійців питань, пов’язаних із вшануванням пам’яті Героїв, допомоги родинам, турботи про їхніх дітей тощо.


Розпочато роботу над облаштуванням меморіального скверу Небесної Сотні (біля приміщення міської ради), куди планується перенести пам’ятні куби з центральної алеї, дещо трасформувавши їх. Макет майбутнього скверу напрацьовувався на засіданнях ГО «Родина Героїв Бурштинської громади». А на останньому засіданні було презентовано та погоджено кінцевий варіант макету. Детальніше про це – у наших наступних дописах.


Протягом 2023 року проведено низку спортивних заходів, присвячених вшануванню пам’яті наших загиблих Героїв: турнір пам’яті Михайла Неспяка, турнір з плавання пам’яті Дмитра Коцюбайла (Да Вінчі), тенісний турнір пам’яті Вадима Савчака, легкоатлетичний захід «Бурштинська 10-2023» в межах акції «Шаную воїнів, біжу за Героїв України», депутати міської ради взяли участь в обласній благодійній спортивно-патріотичній акції до Дня Героїв «Місцеве самоврядування Прикарпаття-Збройним Силам України». Багато пам’ятних заходів проведено і у закладах освіти нашої громади.


Відповідно до подання відділу соціального захисту населення посмертно нагороджено захисників з числа Бурштинської громади: медаллю Івано Франківської обласної ради «Лицар бойового чину» (30 захисників), відзнакою Івано-Франківської ОДА та обласної ради «За бойову звитягу» (19 захисників), найвищою відзнакою в області – медаллю “За заслуги перед Прикарпаттям” (1 захисника).


Присвоєно ім’я Дмитра Коцюбайла («Да Вінчі») Бовшівській гімназії
Вічна пам’ять та слава кожному захиснику, Герою, який загинув у кривавій війні…
Нижче – лише маленька частинка фотомоментів…


Переглядів: 547
banner