фото з мережі інтернет

Прикарпатці боргують за доставку газу понад 40 млн. гривень

Суспільство

Втрата  субсидії, оплата судових витрат, виконавчого збору,  а в окремих випадках – заборона виїзду за кордон,  – такі наслідки чекають на злісних боржників «Івано-Франківськгазу».

Газорозподільна компанія продовжує передавати справи боржників до суду. В грудні понад 8 тис. споживачів отримали досудові повідомлення, а з початку року – понад 70 тисяч, інформує пресслужба компанії, пише Голос-Інфо з посиланням на Фіртку.

Проблема заборгованості за розподіл газу для «Івано-Франківськгазу» стоїть дуже гостро. Адже ці кошти є головним джерелом фінансування діяльності газорозподільної компанії. Підприємство спрямовує їх на утримання аварійно-диспетчерської служби, обслуговування газорозподільної системи, а це понад 15,5 тис км газопроводів, 826 газорегуляторних пунктів та 1461 шафовий газорегуляторний пункт, а також багато іншого обладнання. Сюди також входить оплата праці робітників, податки та багато іншого.

«Частина прикарпатців зрозумівши наслідки несплати рахунку за доставку газу, почала вчасно розраховуватися за отримані послуги. Адже  судові витрати, а це до 2,1 тис, та виконавчий збір – 10% від суми заборгованості, часто перевищують суму боргу. За останні місяці рівень розрахунків збільшився. Наразі прикарпатці боргують 45 млн грн за доставку газу», – говорить комерційний директор АТ «Івано-Франківськгаз» Віктор Кедик.

В «Івано-Франківськгазі» кажуть, до суду передають справи, незалежно від суми заборгованості. Якщо споживач кілька місяців не сплачує за доставку газу і не пише заяву на реструктуризацію боргу – має усі шанси сплачувати рахунки за розподіл газу у судовому порядку.

У газорозподільній компанії рекомендують, не чекати судового рішення та сплачувати за доставлення газу вчасно. Якщо споживач не може вчасно оплатити послуги газорозподільної компанії, він може написати заяву на реструктуризацію боргу.Переглядів: 170
banner