Прикарпатці сплатили до Зведеного бюджету України понад 3,7 мільярди гривень

Суспільство

Понад 3,7 мільярдів гривень – внесок платників Івано-Франківщини до Зведеного бюджету України та 1,5 мільярда гривень до Пенсійного фонду.


Про це інформує Голос-Інфо з посиланням на ДПС в Івано-Франківській області.


Такі цифри на сьогоднішній пресконференції озвучила начальник Головного управління ДПС в Івано-Франківській області Ірина Столярик. Так, за підсумками першого кварталу 2021 року до Зведеного бюджету України платники податків Прикарпаття сплатили 3,7 мільярди гривень податків та зборів, у порівнянні з відповідним періодом минулого року приріст склав 614 мільйонів гривень.


Внесок платників Івано-Франківщини у загальний фонд державного бюджету склав 2 мільярди гривень. Порівняно з минулорічною сплатою надходження збільшились на 457 мільйонів гривень.


В розрізі податків та зборів, зауважила Ірина Столярик, найбільшу частку надходжень до держбюджету склав податок на додану вартість – 629 мільйонів гривень. У порівнянні з минулорічним періодом показник збільшився майже на 60 відсотків.


Другим у списку надходжень йде рентна плата, її обсяг сягнув 539 мільйонів гривень, у порівнянні з січнем-березнем 2020 року сплата збільшилася на 100 мільйонів гривень.


Третім за обсягом сплати є ПДФО, його надходження до держбюджету склали 360 мільйонів гривень і відносно показників минулого року зросли на 27 мільйонів гривень.


Окрім того, платниками податків Прикарпаття за січень-березень 2021 року до бюджету держави сплачено 305 мільйонів гривень податку на прибуток, 105 мільйонів гривень військового збору, 76,5 мільйонів гривень екологічного податку та інші обов’язкові податкові збори та платежі.


Що ж до доходів місцевих бюджетів, то в першому кварталі цього року вони склали загалом 1,7 мільярда гривень та на 157 мільйонів гривень перевищили надходження січня-березня минулого року. Під час пресконференції Ірина Столярик детально зупинилася й на самій структурі податкових надходжень до казни нашого регіону, найбільшу частину в якій склав податок з доходів фізичних осіб – 1,06 мільярди гривень. Зростання до показника минулого року становили 98 мільйонів гривень.


Сплата єдиного податку в І кварталі ц.р., зазначила посадовець, в порівнянні з торішніми показниками також дещо зросла – на 22 мільйони гривень, та склала 231 мільйон гривень.


Також до бюджетів місцевих громад прикарпатці сплатили з початку року 154 мільйони земельного податку та орендної плати. Відносно минулого року сплата зросла на 4 мільйони гривень.


Що ж до єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду, то сплата за цим платежем становила майже 1,5 мільярда гривень та зросла на 98 мільйонів гривень.


На переконання Ірини Столярик, високі показники надходжень до бюджетів є свідченням насамперед належної податкової культури платників податків та усвідомлення ними власної відповідальності не лише за себе, а й за громаду в цілому. Тому захід Ірина Столярик завершила словами вдячності та підтримки бізнес-спільноти Прикарпаття: “Хочу подякувати усім суб’єктам господарювання, які відповідально ставляться до своїх обов’язків щодо сплати податків. Усвідомлення ними необхідності справного наповнення бюджету дає змогу державі фінансувати соціальні потреби країни, культурну та наукові сфери, а також медичну галузь, яка сьогодні, в умовах пандемії, потребує додаткових коштів. Розуміємо, що бізнесу зараз нелегко і йому теж потрібна допомога. Саме тому Урядом прийнято ряд заходів на його підтримку – це і звільнення від сплати єдиного податку і ЄСВ платників спрощенців 1 групи, і безвідсоткове відтермінування до кінця року податкових боргів, загальна сума яких не перевищує 6800 гривень, а також прощення штрафних санкцій за умови сплати платниками податків основної суми боргу до 10 червня 2021 року».


Переглядів: 242
banner