Прикарпатців попередили про небезпечний кунжут, кукурудзяні вафлі та харчову добавку

Суспільство

На Прикарпатті вилучать з ринку окремі партії кунжуту, кукурудзяних вафель і харчової добавки BPS Catzkill.


Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслуби в Івано-Франківській області.

За відомостями служби, у грудні надійшли інформаційні повідомлення Системи швидкого реагування по харчових продуктах та кормах (RASFF).

Так, 4 грудня надійшло повідомлення щодо виявлення несанкціонованої речовини оксиду етилену (2.1 mg/kg – ppm) у насінні кунжуту, що експортувалося з Індії до України.

7 грудня – стосовно виявлення фумонізинів (B1+B2: 890; 1130 µg/kg – ppb) в органічних кукурудзяних вафлях, що експортувалися зі Словацької Республіки до інших країн-членів ЄС та України (отримувач: ТОВ “ТС Плюс”, вул. Краснова, 27, м. Київ, 03115).

4 грудня – стосовно виявлення високого вмісту кофеїну (300 мг/дозу), синефрину (2000 mg/kg – ppm) та неавторизованого новітнього харчового інгредієнта 2-диметиламіноетанолу (DMEA) у харчовій добавці BPS Catzkill, що експортувалася з Великобританії через Нідерланди до країн-членів ЄС та до України (отримувач: DSN.com.ua, вул. Бельведерська, 32, м. Івано-Франківськ).

У разі виявлення вказаного вантажу в обігу оператори ринку зобов’язані звернутися до Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини, на території яких зареєстрована потужність.



Переглядів: 218
banner