фото з мережі інтернет

Прикарпатцям на замітку: уряд зафіксував ціну на газ на рівні 6,99 грн

Суспільство

Кабінет міністрів ухвалив рішення стосовно встановлення з 1 лютого 2021 року на період дії карантину ціни на природний газ на рівні 6,99 гривні за кубометр для побутових споживачів.


Відповідне рішення ухвалили на позачерговому засіданні 18 січня. Воно діятиме тимчасово, до кінця карантину або до завершення опалювального сезону, пише Голос-Інфо на Суспільне.

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, 6,99 грн. за кубічний метр є найнижчою ціною, яка була зафіксована на українській біржі протягом січня і нижчою на 1,5 гривні від тієї, яка була встановлена в опалювальний сезон впродовж 2180-2019 років.

“Це рішення дозволить зменшити платіжки за газ та захистити українців від недобросовісних постачальників. Вище ніж 6,99 за куб постачальники не зможуть підіймати ціну. В середньому для українців ціна знизиться на 30%. Для частини громадян ця ціна знизиться майже на 40%”, — зазначив прем’єр.

За словами Шмигаля, після відповідного рішення середня платіжка буде менше на 500 гривень і буде складати 40% від мінімальної зарплатні.

Шмигаль наголосив, що ціни на газ в Україні різко зросли через те, що у деяких областях компанії почали зловживати своїм монопольним становищем та маніпулювати з цінами в платіжках після запуску ринку газу з 1 серпня 2020 року.

“Ми також виходимо на рішення, за яким гранична ціна на розподіл газу не буде вищою за 1,79 грн.”, — заявив під час засідання прем’єр-міністр і додав, що рішення НКРЕКП на встановлення граничної межі тарифу зменшить тариф на розподіл по дрібних облгазах на 50 та більше відсотків.Переглядів: 190
banner