фото з мережі інтернет

Прикарпатцям з COVID-19 доведеться доплачувати за більш дорогі аналоги препаратів

Суспільство

Вартість лікування від COVID-19 залежить, у першу чергу, від стану пацієнта, наскільки він важкий.


Про це на брифінгу в Івано-Франківській ОДА розповіла в.о. директора департаменту охорони здоров’я Ірина Кобельська, передає Суспільне.

“Вартість буде коливатися. Якщо пацієнт на амбулаторному лікуванні, вартість не буде значною. Якщо на стаціонарному, стан середньої важкості, то, залежно від вартості підібраних препаратів, вартість буде теж коливатися”, – каже очільниця департаменту.

За її словами, щодо медикаментозного забезпечення, в медичних закладах області має бути створений резерв відповідних препаратів, який дозволить надавати безкоштовну допомогу хворим пацієнтам.

На сьогодні ситуація в різних медичних закладах дещо відрізняється. В основних госпітальних базах є біль-менш належне забезпечення медикаментами. Наприклад, в обласній інфекційній лікарні пацієнтів лікують безкоштовно.

Ірина Кобельська пояснює: “Якщо є потреба придбати той чи інший препарат, чи пацієнт виявляє бажання лікуватися дорожчим аналогом препарату, то відповідно він має розуміти, що при відсутності такого препарату у закладі, він має його купити самостійно”.

На запитання, наскільки доцільне лікування пацієнтів з COVID-19 препаратом “Плаквеніл”, який вважають токсичним для організму, керівниця департаменту відповіла: “Дійсно, препарат “Плаквеніл” визначений протоколом лікування. Але його призначення здійснюється лікарями за погодженням з пацієнтом чи його родичами. Його призначення здійснюється в індивідуальному порядку з урахуванням всіх можливих протипоказів та сумісності з іншими препаратами, які приймає пацієнт. Його назначають у критичних випадках”.Переглядів: 182
banner