Прикарпатець оздобив будинок мозаїкою (ФОТО)

Суспільство

Будинок-мозаїку створює прикарпатець Василь Цап у селі Спас, що на Рожнятівщині.


Мозаїку на старій хаті чоловік викладає з кришечок з-під пластикових пляшок, пише Голос-Інфо з посиланням на Суспільне Карпати.


Займатися оздобленням свого будинку Василь Цап почав ще шість років тому.

“Хата стара, а мені набридло її малювати. І я придумав собі таке. Пробки забруднюють природу, їх треба знищувати. А з них — краса. І ще плюс до того оббивка. 3 в 1”, — каже чоловік.

Майстер не створює попередні ескізи. Усі малюнки бере з уяви.


За п’ять років Василь оббив одну стіну. На ній чоловік вибив ім’я молодшого сина — Арсен, коли йому виповнився один рік. Ще одну стіну чоловік оздобив частково, приблизно за тиждень. Найбільша частина хати чекає на корки та оббивку.

Більшість ковпачків Василь привіз із-за кордону. Скільки використав корків у роботі, чоловік не знає.


Готовий візерунок майстер нічим не покриває. Таке оздоблення вважає довговічним. Під ковпачки Василь наклеює плівку, щоб туди не потрапила вода. Звичайну клейонку не можна давати, бо швидше зіпсується дошка, розповідає Василь Цап.

“Довговічне, поки будинок не впаде. Впасти, то він не скоро впаде. Та сторона вже п’ять років стоїть і нічого нема. Якби я просто корками забив і помалював, то фарба вигоріла б”, — говорить Василь Цап.


Серед його робіт — два столи, які він також оббив корками. На оббивку одного витратив приблизно годину.

Продовжити свою роботу над будинком чоловік планує тоді, коли назбирає ковпачки. Також сподівається на те, що зібрати корки допоможуть односельчани.Переглядів: 172
banner