Прикарпатець, який вкрав автомобіль, отримав 5 років ув’язнення

Суспільство

Богородчанський районний суд виніс вирок прикарпатцю, який вкрав автомобіль.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Богородчанський районний суд


Зазначимо, що на момент вироку обвинувачений вже мав декілька судимостей, в тому числі за незаконне заволодіння транспортним засобом.


20 жовтня 2022, близько 22:30 прибув до господарства потерпілого, скористався тим, що за його діями ніхто не спостерігає, відчинив двері автомобіля марки ВА321011 за допомогою ключів, які знаходились в автомобілі, запустив двигун автомобіля, та направився в напрямку центру с. Грабовця, де по дорозі потрапив в дорожньо-транспортну пригоду та був затриманий потерпілим.


Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, автомобіль отримав механічні пошкодження, у зв’язку із чим потерпілому завдано матеріальну шкоду в сумі 16 182 гривень.


«В судовому засіданні обвинувачений визнав свою вину у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 289 КК України, визнав повністю. Він пояснив, що 20.10.2022 року розпивав спиртні напої разом із сусідами потерпілого. Коли спиртне закінчилося, він вирішив придбати ще, в магазині до якого необхідно було добиратися. Він, біля сусіднього будинку, побачив машину потерпілого (ВАЗ білого кольору), та вирішив запитати у останнього про те чи може він підвести обвинуваченого до магазину. Обвинувачений кликав, стукав у двері, але він не відчинив, тому обвинувачений побачивши відкритий автомобіль потерпілого та ключ від авто в замку запалення, без дозволу потерпілого, відчинив двері автомобіля, сів за кермо та поїхав. Коли він проїхав 300-400 метрів у автомобіля вимкнулися фари, внаслідок чого він потрапив в ДТП. Раніше машини у потерпілого в користування не брав. Шкоду відшкодував повністю, розкаявся у вчиненому. Просив його суворо не карати», — йдеться у вироку суду.

Показання обвинуваченого є послідовними, логічними та такими, що не викликають у суду сумніву щодо правильності розуміння обвинуваченим змісту обставин кримінального правопорушення, добровільності та істинності його позиції.


Суд визнав недоцільним дослідження доказів щодо обставин, які ніким не оспорюються, обмежившись допитом обвинуваченого та дослідженням письмових матеріалів, що характеризують особу обвинуваченого, проти чого не заперечували учасники судового провадження.


Обставинами, що пом’якшують покарання обвинуваченому, відповідно до ст. 66 КК України, суд визнає його щире каяття та добровільне відшкодування шкоди.


Обставинами, що обтяжують покарання обвинуваченому, відповідно до ст. 67 КК України, суд визнає рецидив злочинів та вчинення злочину в стані алкогольного сп’яніння.


Суд визнав обвинуваченого винуватим у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 289 КК України, та призначив йому покарання у виді 5 (п’яти) років позбавлення волі, з поміщенням до кримінально-виконавчої установи, без конфіскації майна.


Суд продовжив відносно обвинуваченого запобіжний захід у виді тримання під вартою до набрання вироком законної сили.


Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Вирок може бути оскаржено до Івано-Франківського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.Переглядів: 350
banner