Прикарпатські дільничні офіцери поліції покращили свої навички щодо протидії домашньому насильству

Суспільство

Правоохоронців з всіх районів Прикарпаття навчали правильно класифікувати та документувати побутові правопорушення. Поліцейські досконало освоїли види домашнього насильства. Навчання відбувалося за ініціативи Управління дотримання прав людини в Івано-Франківській області та Сектору протидії домашньому насильству в Івано-Франківській області.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Поліцію Івано-Франківської області


Одноденний інтенсив відбувся для правоохоронців, які в щоденній роботі стикаються з потерпілими від побутової тиранії. Поліцейські засвоїли алгоритм дій під час викликів по домашньому насильству. Особливу увагу приділили дітям, які є його свідками. Окрім цього поліцейським наголосили на належному документуванні таких правопорушень. Адже в разі неправильної кваліфікації, кривдник може уникнути покарання.


«Є чотири види домашнього насильства: економічне, сексуальне, психологічне та фізичне. Якщо працівник вказує в протоколі, що було вказане тільки психологічне, але особа була позбавлена права перебувати в помешканні, то це ще й економічне насильство. І в протоколі потрібно прописувати два види. Окрім цього, якщо дитина є свідком цього, то її потрібно зазначати також як постраждалу особу», – наголосила старший інспектор Управління дотримання прав людини Нацполіції України Марія Кравецька.


Такі тренінги для правоохоронців необхідні, — розповідають його організатори. Адже статистика невтішна.


«З викликами на домашнє насильство стикаємось фактично кожного дня. Кожна ситуація – індивідуальна. Важливо говорити з потерпілими, бо часто вони відмовляються писати заяву на кривдника. Ці тренінги дуже потрібні. Ми покращуємо теоретичні знання, які будемо застосовувати в щоденній практиці», — дільничний офіцер Наталія Дмитришин.


Задля подальшої співпраці дільничні офіцери мали змогу обмінятись досвідом з працівниками соціальних служб та мобільними групами психологічної допомоги, які були також запрошені на навчання.


Поліція Прикарпаття нагадує громадянам, терпіти побутову тиранію не можна. Якщо Ви потерпаєте від домашнього насильства, одразу телефонуйте на “102”. Ви маєте право на прихисток та кваліфіковану безоплатну правову допомогу.





Переглядів: 375
banner