Прикарпатські енергетики працюють над ліквідацією наслідків бойових дій на півдні

Суспільство

Територія поблизу Снігурівки вважається однією з найбільш замінованих в Миколаївській області. Щотижня приходять тривожні звістки про загиблих саперів та енергетиків, які підриваються на цій ділянці.


Повідомляє Голос-Інфо , посилаючись на Прикарпаттяобленерго


«Спочатку пролунав гучний вибух, кілька секунд на усвідомлення того, що трапилось і дзвінка тиша …» – майстер Долинської дільниці служби ліній «Прикарпаттяобленерго» Василь Федорич про те, як днями бригадний автомобіль підірвався на Миколаївщині.

Над всіяними мінами полями проходять важливі для енергопостачання усього району високовольтні лінії 150 кВ, тож енергетики зі всієї України, які впродовж трьох місяців працюють над ліквідацією наслідків бойових дій на півдні, щодня трудяться в умовах підвищеної небезпеки для життя та здоров’я.
«Робочий день підходив до завершення, – пригадує майстер долинської дільниці Василь. – Ми працювали на пошкодженій анкерній опорі, якраз займалися заміною побитих ізоляторів. Коли наші автомобілі переїжджали з місця на місце, трапилося найстрашніше. Спочатку проїхала «вишка» – як виявилося потім всього 20 см від ворожої міни, прикопаної землею.
Слідом рухався бригадний автомобіль ГАЗ-66, який перевозить електромонтерів. Секунда і пролунав гучний вибух.
Нам дуже пощастило, що в салоні нікого не було – лише водій, який відбувся переляком. Нам пощастило, що бригаду, яка стояла за 1-2 метри від епіцентру вибуху, не посікло осколками, бо міна була в землі достатньо глибоко. Пощастило, що весь удар на себе прийняло колесо – лише глина розлетілася навсебіч і диск погнуло. Дякуємо Богу, що все закінчилося саме так! Відверто кажучи, найважче було далі – прийняти рішення які подальші наші дії.
Вирішили, що будемо рухатися далі, адже сотні тисяч місцевих жителів, виснажені війною, чекають що прийде день, коли і в їхньому домі нарешті з’явиться світло. І ми маємо зробити максимум, щоб наблизити цей день».
Енергетики з Долини, для яких це відрядження на південь вже стало другим, близько тижня допомагають колегам з «Миколаївобленерго» відновлювати понищені росіянами лінії електропередач. За цей час вже вдалося відновити близько 5 км ЛЕП-150 кВ. Це вже друга ротація цієї бригади під керівництвом майстра Василя Федорича.


Енергетики не зупиняються і продовжують працювати над відновленням електропостачання на деокупоавному півдні.


Переглядів: 435
banner