Прикарпатські громади отримали майже 208 млн грн від оподаткування землі

Суспільство

Прикарпатські громади отримали майже 208 мільйонів гривень від оподаткування земельних ділянок.


Про це повідомили в Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області, пише Голос-Інфо.


Впродовж 2021 року прикарпатські власники і орендарі земель сплатили до місцевих бюджетів Івано-Франківської області майже 208 млн гривень плати за землю. Підприємства, установи і організації перерахували до бюджету громад 191,5 млн грн земельного податку та орендної плати, а землекористувачі фізичні особи – 16,4 млн гривень.


Плата за землю – це обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. Земельний податок сплачується власниками земельних ділянок та земельних паїв (часток), а орендна плата – землекористувачами – орендарями за земельні ділянки державної і комунальної власності, які використовуються ними на підставі договорів оренди.


Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру. Базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, який визначається згідно з порядком, встановленим Податковим Кодексом.Переглядів: 246
banner