Прикарпатські рятувальники пройшли навчання в Карпатах (ФОТО)

Суспільство

З 3 по 5 березня у високогірному районі Українських Карпат, на Чорногірському Хребті в урочищі Ґаджина, відбувся спільний зимовий навчально-тренувальний збір Спеціалізованої пошуково-рятувальної частини та громадських рятувальників-волонтерів.


Про це пише Голос-Інфо з посиланням на Управління ДСНС України в Івано-Франківській області.

Метою даного заходу було відпрацювання комунікації між державними та громадськими рятувальними групами, підвищення їхнього рівня професіоналізму, навичок та фізичних кондицій, відпрацювання злагоджених дій в горах, та підвищення безпеки в зонах їх відповідальності – на схилах Чорногірського хребта.

Захід був організований за ініціативи СПРЧ Управління ДСНС України в Івано-Франківській області, команди «TURE» та за сприяння Мальтійської Служби Допомоги м. Івано-Франківськ. Участь в навчаннях взяли гірські рятувальники пошуково-рятувальних відділень міста Косів та села Явірник (г. Піп-Іван Чорногірський) та новосформованого пошуково-рятувального відділення селища  Ворохта «2» (ур. Заросляк) – загалом 12 осіб, добровільні гірські рятувальники та гіди команди «TURE», команда волонтерів з Коломиї. До проведення навчань також були залучені – інструктор з надання першої кваліфікованої допомоги Мальтійської Служби Допомоги м. Івано-Франківськ Титоренко Юрій та інструктор команди «TURE» Горон Володимир.

Цьогоріч, крім традиційного відпрацювання пошукових операцій в лавинах, транспортування потерпілого та надання домедичної допомоги, огляду лавинного спорядження та специфіки роботи із ним, особливу увагу було приділено моніторингу лавинної ситуації в горах, збору лавинних даних та їх аналізу. Окремо в програмі навчань відбулися змагання гірських рятувальників із швидкісного виходу у високогірну зону та транспортування потерпілого вниз на акіях.

1.jpg6.jpgПереглядів: 160
banner