Прикарпатські волонтери на Луганщині збудували каплицю із гуцульськими образами

Суспільство

У Лисичанську на Луганщині військові капелани освятили 12-ту каплицю, яку збудували прикарпатські волонтери.


Про це повідомили в інформаційному гентстві Міністерства оборони.

Невелику каплицю звели у подвір’ї родини Гюржанів. Карен та Ольга Гюржан раніше прихистили десятьох дітей із сиротинця. Кілька років тому про них дізнався полковних ЗСУ Юрій Верановський. Військові всіляко намагались допомогти цій родині, бо їм подобалося те, що велика сім’я прагне жити в єдиній і вільній Україні. Минулого року завдяки волонтерам та офіцерам родина відпочивала у Карпатах. Після цієї подорожі у дітей з’явилося нове захоплення – писати ікони. Саме тому прикарпатські волонтери вирішили спорудити невелику каплицю на подвір’ї цієї родини.

До будівництва каплиці долучився Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника. На освяченні цього храму ректор університету Ігор Цепенда зазначив, що на гроші викладачів та студентів навчального закладу закупили будівельні матеріали та інше приладдя.

“Це вже 12-та каплиця, яку прикарпатські ветерани АТО разом із верховинськими волонтерами і священиками спорудили на території Донбасу. Наш університет теж долучився до цієї благородної справи”, – сказав Ігор Цепенда.

В каплиці повісили ікони викладача університету Володимира Луканя. Вони виконані у давньому гуцульському стилі – іконописі на склі.

“Ми могли тільки мріяти про те, щоб мати у себе, фактично, вдома, такий прекрасний храм,– каже Ольга Юржан. – Він буде не лише оберегом для нашої родини, символом єдності України, але й молитовним прилистком для всіх людей, якій прийдуть сюди у пошуках духовного опертя”.

Прикарпатські волонтери на Луганщині збудували каплицю із гуцульськими образамиПрикарпатські волонтери на Луганщині збудували каплицю із гуцульськими образами


Переглядів: 204
banner