Прикарпатський університет презентував 4-й том Енциклопедії ЗУНР

Суспільство

Сьогодні напередодні відзначення 103-ї річниці створення Західно-Української Народної Республіки в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника відбулася презентація видання “Західно-Українська Народна Республіка 1918-1923. Енциклопедія. Т. 4”.


Про це інформує Івано-Франківська обласна рада, пише Голос-Інфо.


До роботи над черговим томом видання долучили 110 авторів, які написали 830 статей.

“На реалізацію цього проекту тільки з обласного бюджету Івано-Франківська обласна рада спрямувала понад 1,2 мільйонів гривень. Якщо до цих коштів додати кошти львівського обласного бюджету, які частково були затрачені на забезпечення енциклопедією Львівщини, то, загалом вартість проєкту сягне двох мільйонів гривень. Думаю, це один з найбільших гуманітарних проєктів по енциклопедизації знань у певній галузі”, — стверджує Олександр Сич.


Як повідомляють засновники проєкту, енциклопедія розкриває питання передумов, причин, перебігу Української національно-демократичної революції на західноукраїнських землях (Галичині, Буковині та Закарпатті) у 1918 – 1923 рр.,аналізує обставини польсько-української війни 1918 – 1919 рр., висвітлює дипломатичну діяльність ЗУНР тощо.
“Це видання є до певної міри хрестоматійним навіть для сучасних українських лідерів, які розбудовують нашу державу. Бо якщо заглибитися в історію ЗУНР, ми побачимо визначні історичні постаті, які готувалися роками до того, щоб розбудувати українські державні інституції. Ми можемо тільки захоплюватися тим, як в складних умовах вони розгорнули державу, заснували державний апарат і навіть розбудували дипломатичну службу”, — повідомляє ректор ПНУ ім. В. Стефаника Ігор Цепенда.


Нагадаємо, що видання започаткували в рамках обласної комплексної програми “Відзначення в області 100-річчя створення Західноукраїнської Народної Республіки і 100-річчя Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки” на 2018-2019 роки.


Переглядів: 241
banner