Прикарпаття об’єднало урядовців, місцеву владу та екологів задля «чистого майбутнього»

Суспільство

На Івано-Франківщині сьогодні екологічний день. Зранку в області розпочалося засідання Дністровської комісії. Також в області працює делегація з Молдови, а за участю міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця, голови обласної державної адміністрації – начальниці обласної військової адміністрації Світлани Онищук, провідних експертів з питань екології відбувається Національний форум «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології», метою якого є обговорення проблемних питань у сфері управління твердими побутовими відходами.


Пише Голос-Інфо, посилаючись на Івано-Франківську обласну військову адміністрацію.


 

Ключовими завданнями форуму – є визначення пріоритетних напрямів та інструментів реалізації Закону України «Про управління відходами», вирішення проблем перероблення та утилізації відходів війни без негативного впливу на довкілля, сприяння залученню інвестицій у створення екологічно дружньої галузі та інфраструктури перероблення відходів, впровадження природоохоронних ініціатив та проєктів, налагодження та зміцнення міжнародного співробітництва.


У межах форуму зазначалося, що, незважаючи на війну, наша країна продовжує втілювати реформи, які впливають на вектор розвитку держави, зокрема, її європейське майбутнє.


9 липня цього року набув чинності Закон України «Про управління відходами», який регулює відносини, пов’язані із запобіганням утворенню та з управлінням відходами, що утворюються в Україні, а також з управлінням відходами, що перевозяться через територію України, вивозяться за її межі та ввозяться в Україну з метою відновлення, у тому числі рециклінгу.


«Питання управління відходами, перероблення сміття та його утилізація – актуальні й для Прикарпаття, – підкреслила Світлана Онищук. – Над ним працюємо комплексно з представниками районів та територіальних громад».


Переглядів: 235
banner