Прикарпаття у вогні: з висоти пташиного польоту (ВІДЕО)

Різне

Майже 30 гектарів з рідкісними лучно-степовими рослинами згоріло внаслідок підпалу сухої трави у Думчиній Долині, що у селі Одаїв на Прикарпатті. Ця територія знаходиться в межах Дністровського регіонального ландшафтного парку.


Відео пожежі 11-го квітня у мережі Facebook опублікував директор КП “Дністровський регіональний ландшафтний парк імені Сергія Дідича” Михайло Ковтун, передає Суспільне.

“#Чорнавесна. В мене реально немає слів… Я за жорсткіше покарання для паліїв! #Не_пали!”, – написав Михайло Ковтун.

До слова, вчора Верховна Рада збільшила штрафи за підпал сухостою у 18 разів. За відповідний законопроєкт проголосували 328 народних депутатів.

Згідно із законом, штраф за забруднення повітря становить від 30 до 61 тисячі гривень або обмеження волі терміном до трьох років.

Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць тощо карається штрафом від майже від 92 до 153 тис. грн.

За порушення вимог пожежної безпеки в лісах доведеться заплатити від 1 тис. 500 до 4 тис. 590 грн і на посадових осіб – від 4 тис. 590 грн до 15 тис. 300 грн.

Якщо це призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, – штраф від 4 тис. 500 грн до 18 тис. 360 грн.

Випалювання стерні, пасовищ, ділянок із степовою та іншою природною рослинністю карається штрафом від 3 тис. 60 грн до 21 тис. 420 грн.

Якщо ті ж дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду – від 6 тис. 120 до 12 тис. 240 грн.

Прикарпаття у вогні: з висоти пташиного польоту

Майже 30 гектарів з рідкісними лучно-степовими рослинами згоріло внаслідок підпалу сухої трави у Думчиній Долині, що у селі Одаїв на Прикарпатті. Ця територія знаходиться в межах Дністровського регіонального ландшафтного парку. Відео пожежі 11-го квітня у мережі Facebook опублікував директор КП "Дністровський регіональний ландшафтний парк імені Сергія Дідича" Михайло Ковтун .

Опубліковано Суспільне Карпати Вівторок, 14 квітня 2020 р.Переглядів: 161
banner