Прикмети, які пов’язані з Домовиком: як правильно з ним поводитися

Культура

Як задобрити Домовика.

У кожної будівлі, приміщення і будинку є свій потойбічний господар. Домовики не тримають зла на людей, а отже, і не роблять його. Навпаки, їх метою є оберігати оселю від усього злого і поганого. Часто Домовики попереджають домочадців про зміни, які загрожують і намагаються вчасно зупинити або вигнати з дому до настання біди. У цій статті ми розповімо про те, як поводитися з Домовиком і як його задобрити.

Прикмети з Домовиком

 • Дух дому — відомий ласун, але проявляти до нього турботу слід тільки тієї випічкою, яку господиня спекла власноруч. Так йому буде набагато приємніше.
 • Бажано поставити презент на найвищу точку в будинку. Так поступають для того, щоб в процесі дідуся ніхто не відволікав з домашніх.
 • Якщо зважилися на гостинці, то обов’язково слід на ласощі сказати слова: «Господар Домовик, це тобі від нас частування, з нашою повною повагою». Дозволяється вимовляти просто добрі слова на свій розсуд. Якщо ви скажете з щирою вірою щось на кшталт «милий Домовий, приходь, пригощайся, отримай задоволення. Це тобі від усієї нашої родини і від чистого серця!», то дядькові буде дуже приємно і він потроїть старання.
 • Дух дому пристрасть, як любить малюків. І донині збереглася традиція, яку досвідчені люди передають з покоління в покоління. Карапузів, наявних в будинку, просять запам’ятати нехитрі слова «Домовик Єгорка, пригощайся сметанкою з гіркою. І не бурчи, і не кричи, а по господарству допоможи!». Начебто жартівливе висловлювання, але потойбічний дідусь швидко тане від нього. Правда умовність з озвученими частуванням доведеться дотримуватися.
 • До речі, із повір’їв-забобонів випливає, що перше квітня — день народження всякого Домовичка. Тому разом з звичайними словами потрібно обов’язково вимовити вітальний текст. Ставитися з повагою до доброї сутності нескладно, зате містичному господареві буде по-справжньому приємно, і повірте, він віддячить.
 • Як тільки вам прийде охота завести домашнього улюбленця, слід обов’язково порадитися з Домовиком. Можна подумки звернутися до старичка і як би запитати дозволу. У найближчі терміни Домовик подасть знак. Той хто звернувся почує його стовідсотково і сам вирішить чи прихильно ставиться сутність до затії. Якщо так, то при першому знайомстві з будинком, потрібно сказати слова, що відносяться до господаря, мовляв, цей презент для тебе. До речі, найулюбленіша істота нинішніх Дмовичків — це кішка.
 • Треба відзначити, що дух дому злегка схиблений на чистоті і порядку. І краще буде, якщо домочадці стануть завжди підтримувати затишок у власному домі. Вважається особливо вигідним, коли при прибиранні, людина подумки веде з сутністю бесіду. Промиваючи кути, можна думати про те, що Домовому буде приємно оглядати прибрані володіння.
 • Подейкують, що дідок — великий прихильник випивки. Якщо в будинку стали частіше звичайного відбуватися капості, то треба його задобрити чаркою горілки. Налийте стопочку і поставте чим вище. Закуска обов’язкове явище. Це можуть бути цукерки або хлібець. Все це слід залишити дня на три. А потім прибрати. Тільки, борони вас Боже, споїти пустотливе створіння, в іншому разі — почне вимагати добавки.
 • Як тільки виясниться той факт, що в оселі часто в нікуди відправляються потрібні речі, варто попросити у духа допомоги. Слова дуже прості «Домовик, Домовик, пограв і віддай!»
 • Перед смертю господаря, він сідає на його місце, одягає його шапку, тому, взагалі, побачити Домовика в шапці — найбільш поганий знак.
 • Переїжджаючи в новий дім, треба перехрестившись, звернутися до дверей і заявити: «господар Домовик, ходімо зі мною у будинку». Якщо йому сподобається житло, то стане жити спокійно і допомагати в господарстві, а ні, то стане пустувати.
 • Відомо, що Домовик не любить дзеркала. Кажуть що його можна прогнати таким чином з кімнати, де він пустує багато.

ДжерелоПереглядів: 2 467
banner