Псевдобанкіри та фейкові соцвиплати: поліцейські розшукують аферистів, які ошукали прикарпатців

Суспільство

Понад 50 тисяч гривень заробили аферисти на довірливих громадянах. Поліція вкотре застерігає мешканців краю бути обачними в мережі та не довіряти невідомим особам.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Поліція Івано-Франківської області


Від шахраїв потерпіла жителька Івано-Франківська. Жінка в соціальній мережі натрапила на оголошення про виплату соціальної допомоги. Заявниця перейшла на невідомий сайт з логотипом «єДопомога», а для реєстрації надала реквізити своїх банківських карток. Невдовзі з її рахунку аферисти викрали понад 8 тисяч гривень.


А від псевдо банківських працівників потерпіла мешканка Чернелицької територіальної громади. До жінки зателефонував невідомий, які представився співробітником банку. Аферист спитав жінку, чи вона оформляла кредит. Заявниця заперечила. Опісля шахрай повідомив, що її банківська карта не дійсна. І для збереження грошей, продиктував їй рахунок, на який необхідно перерахувати заощадження. Потерпіла виконала вказівки афериста та втратила 47 000 гривень.


Правоохоронці нагадують, як не стати жертвами мобільного шахрайства:
  • отримуйте інформацію, особливо з приводу фінансових виплат, лише з офіційних джерел — сайтів міністерств, відомств тощо;
  • не вказуйте власні персональні дані на неперевірених сайтах;
  • нікому не повідомляйте термін дії банківської карти та CVV-код;
  • перевіряйте гіперпосилання та наповнення сайту на відповідність офіційним даним компаній;
  • співробітники банку ніколи не вимагають назвати останні три цифри на зворотному боці картки (CVV-код), пароль від карти, термін дії, одноразовий пароль, код операції, який приходить на телефон;
  • якщо вас просять перевести куди-небудь гроші для того, щоб активувати або розблокувати картку, не піддавайтеся на такі вмовляння. Адже співробітники фінустанови не можуть вимагати переказу грошей, а такі прохання явно вказують на шахрайство.


Переглядів: 371
banner