Розбитий келих на весіллі: до чого ця прикмета

Культура

Чи варто чекати щастя від розбитого на весіллі посуду.

Ця ознака може мати різні тлумачення в залежності від ситуації, в якій стався конфуз. Будь-яка, навіть дуже дрібна деталь, у цій ситуації може повністю змінити прогноз.

Хто тримав у руках келих, він був порожній або повний, просто випав з рук або був запущений в кривдника, розбита ємність під час застілля або звичайної щоденної трапези, усі ці деталі дуже важливі. Варто звертати увагу і на стан келиха, новий він чи ні, кришталь це чи звичайне скло.

На щастя чи на біду

  • Якщо під час застілля розбився келих або чарка з міцним спиртним напоєм, це говорить про те, що власник ємності переживає важке душевне потрясіння. Чим вищий градус розлитого зілля, тим сильніший душевний біль;
  • Розбити фужер за святковим столом — хороша прикмета. Ця подія принесе успіх і матеріальне благополуччя не тільки тому, хто розбив посуд, але і винуватцеві торжества. Саме під час святкування дня народження або на весіллі крики гостей “на щастя” будуть доречні і стануть хорошим знаком для іменинника і молодих;
  • Не варто радіти, якщо впав келих на весіллі в одного з молодят. Особливо, якщо це сталося під час шлюбної церемонії або вінчання. Спеціально розбитий посуд не в рахунок. Саме випадково зачеплена і розбита посудина обіцяє молодій сім’ї скандали, непорозуміння і швидке розлучення. Розлите вино або розбитий нареченим фужер є пророкуванням того, що молодий чоловік часто і багато випиватиме;
  • Бити прилади навмисно за весільним столом гарна прикмета для молодих. Однак, це повинні бути предмети сервіровки гостей, і бажано, щоб вони були не новими, прилади молодих чіпати, для цих цілей, не варто;
  • Коли в будинку кухонне начиння б’ється досить часто, причому господарі самі не помічають як вона вислизає з рук — чекайте біди. Розбитий стакан принесе в дім сльози і нещастя. Якщо посудина тріснула сама по собі, господарів чекають матеріальні труднощі або непередбачені витрати;
  • Зовсім інший сенс несе прикмета биття старого і того посуду, яким рідко користуються. Не варто лити сліз, якщо розбився давно непотрібний келих або чашка. Ця подія обіцяє винуватцю удачу, подарунок або несподіване придбання;
  • Якщо ви побачили сон в якому розбився фужер або інший скляний посуд — чекайте склоки з оточуючими. Якщо людина хвора, не чекайте швидкого одужання.

Найбільша кількість забобонів і передбачень припадає саме на день одруження. Ну, а як тут не бути битому посуду, якщо застілля триває від двох днів до тижня. Бити посуд під час весільного застілля заведено в усьому світі ще з давніх часів.

У кожної нації свій спосіб бити посуд на весіллі, хто наступає на фужер, хто кидає камінчики у глечик, інші просто б’ють кришталевий посуд для напоїв об підлогу. Уламки розбитого посуду можуть передбачити хто першим народиться у молодих хлопчик чи дівчинка.

Що робити з уламками розбитого посуду

Не важливо який аспект несе прикмета — негативний або позитивний і за яких обставин розбилася посудина для напою, варто триматися подалі від уламків. Всі шматочки битого посуду, відразу ж виносяться на смітник, а ще краще закопуються. Варто загорнути уламки в папір чи тканину і поховати їх там, де ніхто до них не добереться.

Розбита під час поминального обіду чарка або склянка повинна бути прибрана в паперовий пакет і, разом з частуваннями віднесена на могилу покійного. Коли в будинку став часто битися посуд, варто пригостити домового молоком і солодким печивом. Залиште блюдце з молоком на столі на ніч і покладіть біля нього солодощі.

Якщо на весіллі впав і розбився келих у тещі, щоб уникнути сварок з родичами, молодому чоловіку потрібно кинути уламки через ліве плече.

Бити чи не бити

Будь-яка прикмета буде вважатися правдивою, якщо ситуація не була спланована заздалегідь. У будь-якому випадку, не варто бити спеціально ні повсякденний, ні святковий посуд, сподіваючись здобути тим самим щастя і удачу. Особливо не знаючи всіх тонкощів такої давньої науки як езотерика і тлумачення прикмет.

Нехай провідником до щасливого життя стане ваша працьовитість і добре ставлення до людей, а не розбитий келих, пляшка або чашка.

ДжерелоПереглядів: 269
banner