Розпочато роботу над створенням Концепції Державної програми розвитку тваринництва

Суспільство
За інформацією департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації, у Міністерстві аграрної політики та продовольства України розробляють Концепцію Державної цільової економічної програми розвитку тваринництва на період до 2033 року.

Пише Голос-Інфо з посиланням на Івано-Франківську ОВА


Відбулося перше засідання робочої групи під головуванням першого заступника міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького. У нараді також взяли участь представники Національного інституту стратегічних досліджень, Національної академії аграрних наук України, профільних бізнес-асоціацій.


Під час засідання обговорили проєкти Концепції, які були розроблені і представлені науковцями. Тепер фахівці Міністерства мають напрацювати єдиний проєкт документу для обговорення і затвердження.


Основна мета Державної цільової економічної програми розвитку тваринництва створення умов для успішного розвитку галузі з дотриманням норм і практик Євросоюзу, розширення експортного потенціалу.


Крім того, важливо забезпечити потреби українців якісною і безпечною продукцією, збільшити виробництво продукції з доданою вартістю, підвищувати конкурентоспроможність сектору.


Концепція буде розроблена і прийнята протягом 2024 року.


Довідково:
Концепція Державної цільової економічної програми розвитку тваринництва на період до 2033 року розробляється відповідно до Указу Президента України “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 9 жовтня 2023 року «Про стан забезпечення продовольчої безпеки”.


Згідно з Указом в Концепції необхідно передбачити, зокрема:
  •  відновлення тваринництва шляхом визначення пріоритетних напрямів стимулювання збільшення поголів’я сільськогосподарських тварин, зокрема великої рогатої худоби;
  •  сприяння розвитку великотоварного індустріального виробництва продукції тваринництва;
  •  підтримку орієнтації фермерських господарств на виробництво продукції тваринництва;
  •  надання підтримки розвитку на кооперативних засадах господарств населення, які здійснюють виробництво тваринницької продукції;
  •  сприяння розвитку сімейних фермерських господарств.

Стежте за нами в соціальних мережах: ЮтубТелеграмФейсбук та Інстаграм.
Переглядів: 232
banner