Рибальство в Україні регулюватиметься окремим Кодексом

Політика

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів ініціює розробку Кодексу відповідального ведення рибного господарства.

Про це повідомила пресслужба міністерства.

Як зазначено у повідомленні, в останні роки в Україні простежується тенденція до зниження ефективності функціонування рибогосподарської галузі. Основною причиною цього є багаторічна відсутність ефективного управління.

Серед ключових проблем галузі:

нераціональне використання водних ресурсів і водних біоресурсів;

зарегульовані процедури отримання права на ведення аквакультури та промислового рибальства;

застаріла нормативно-правова база та розпорошеність законодавства;

нерівний доступ до спільного обмеженого ресурсу й наявність незаконного, непідзвітного, неконтрольованого рибальства.

«Для розв’язання цих ключових проблем та встановлення чітких та прозорих правил у рибному господарстві Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України досліджує проблематику галузі, проводить консультації з експертами та вивчає дослідження українських аналітичних центрів. Це дозволить виважено підійти до реформи», – повідомив Міністр довкілля Роман Абрамовський.

Саме тому Міндовкілля створює робочу групу для розробки Кодексу ведення відповідального рибного господарства України.

Одним із ґрунтовних досліджень, яке допоможе у розв’язанні ключових проблем рибогосподарської сфери, стане Зелена книга Офісу ефективного регулювання BRDO “Аналіз рибної галузі в Україні”.

«Прийняття Кодексу відповідального ведення рибного господарства у 2021 є стратегічним кроком. Документ дозволить запровадити європейське законодавство та встановить чіткі та прозорі правила у рибогосподарській сфері», – зауважив заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Михайло Хорєв.

До розробки Кодексу запрошують долучитися експертів.

ДжерелоПереглядів: 207
banner