Серед естонців підтримка України сягає 98 відсотків

Політика

Про це під час презентації аналітичного звіту «Міжсекторальна співпраця: уроки на шляху до стійкого суспільства», що відбувся нещодавно в Києві, розповів директор Міжнародного центру оборони та безпеки (ICDS) в Таллінні, міністр оборони Естонії (1994) Індрек Каннік.

Під час спільної роботи Естонії та України за програмою «Стійка Україна» від Міжнародного центру оборони та безпеки було досліджено, як саме українська нація показала свою стійкість за умов широкомасштабного вторгнення рф та наскільки це важливо для нашої країни, а також для всієї Європи.

На запитання, наскільки суспільство Естонії підтримує Україну у відсотковому співвідношенні, Індрек Каннік відповів:

— Серед естонців підтримка України напевно перевищує 95 відсотків або навіть 98. Питання є щодо російськомовного населення Естонії. Там приблизно 40–50 відсотків однозначно проти цієї війни і за Україну. 35–40% — таких, яким важко визначитися. Вони, напевно, розуміють, що росія все таки чинить неправильно щодо України, але не хочуть втручатися і відкрито висловлюватися проти агресії рф, бо в них там коріння. Тих, хто не підтримує Україну та, на жаль, є відкритими путіністами, — десь 15–20% російськомовного населення. Причини різні — від пропаганди рф до настальгії за радянським союзом. Я хочу сказати, що в Естонії досить великий розрив між поколіннями. І якщо серед старшого населення російськомовного є ті, хто підтримує політику рф і путіна, то серед молодого покоління російськомовного населення путіністів уже майже немає, — сказав Індрек Каннік.

ДжерелоПереглядів: 511
banner