Що допомагає кішкам знаходити дорогу додому, навіть, якщо їх відвезли за тисячі кілометрів

Наука

Чи всі кішки здатні повернутися додому з далекої відстані.

Як кішки знаходять дорогу додому, якщо їх далеко відвезли, за тисячі кілометрів — адже випадків таких дійсно чимало. Факт, безумовно, дивовижний і змушує задуматися над тим, як така маленька тварина примудряється знайти свій будинок. В аналогічній ситуації це навіть людині зробити було б досить складно.

Кішки знаходять дорогу додому, нехай і не всі, але деякі з них

Різні кішки, якщо їх відвезти на однакову від будинку відстань, прийдуть додому через різну кількість часу. Як вони це роблять, припущення є різні — про це можна тільки здогадуватися, як і про те, що у кішок за орієнтири такі.

Вчені проводили досліди, в результаті яких з’ясували, що відстань в 5 км від будинку кішка подолає без проблем, з більш далеких відстаней додому дорогу знайде менше тварин, але все-таки подолати відстань в 50 км під силу більшості вусатим пухнастикам.

Інша справа — за якийсь час кішка пройде 50 км, хтось витратить на це до 3-х тижнів, а хтось — і до 3-х місяців. Є думка, що вся справа в правильному виборі напрямку, а можливо, тваринам просто не хочеться поспішати, і вони впевнені, що все одно виявляться вдома.

Можливо, кішка міркує так, що будинок все одно на місці стоїть і стояти буде, а значить, можна якийсь час поніжитися на сонечку, пополювати за мишами, наприклад і т. д. Хоча, судячи з того, що більшість кішок повертаються додому виснаженими, брудними і втомленими, в дорозі їм відпочивати і чимось харчуватися навряд чи доводиться.

Як кішки знаходять дорогу додому, і чи є в них компас

Кішки повертаються додому, тому що дуже прив’язуються до того місця, де живуть. Але це не пояснює випадків, коли повертаються додому з іншого села, куди їх відвезли, навіть 2-місячні кошенята.

Вчені з’ясували також, що легко знаходять дорогу додому ті коти та кішки, що живуть на вулиці, а не домашні, що мешкають тільки в приміщенні. І все-таки напевно вчені не можуть зрозуміти, що за компас такий є у кішок, який допомагає їм орієнтуватися в природі.

Є припущення, що процес пошуку будинку з незнайомої місцевості кішка починає з бігу по спіралі, яка сходиться, оббігаючи всі околиці. Коли ж знаходить знайомі місця, орієнтуватися їй стає простіше.

Німецьким зоологом, який вивчає властивості кішок знаходити дорогу додому, був проведений черговий дослід з цими тваринами. Він посадив їх по закритих коробках, якийсь час возив по місту, «заплутуючи сліди», а потім привіз в поле. Там для тварин вже був підготовлений лабіринт, з якого було 24 виходи.

За сонцем або зірками кішки орієнтуватися не могли, тому що лабіринт був зроблений закритого типу, з дахом. Зрештою з лабіринту кішки вибирали вихід той, який знаходився в тому ж напрямку, що і їх будинок.

Як кішки знаходять дорогу додому, і як магніт шкодить котячому навігатору

Сказати, що кішки дорогу просто запам’ятовують, не можна — вони її просто бачити не можуть, або навіть проспати всю дорогу. Припущення про те нібито у кішок в голові складається якась подоба карти, теж невірно. В іншому експерименті кішок перед тим, як відвезти далеко від будинку ще й снодійним кололи. Однак після пробудження вони все одно відправлялися по домівках.

Єдине, що вдалося встановити вченим, так це залежність котячих здібностей від магнітного поля Землі. І якщо вчені впливали на кішок магнітом, отримували дивовижний результат — кішки під його впливом втрачали здатність знаходити свій будинок.

Джерело



Переглядів: 1 302
banner