Що кожна мама повинна сказати своїй доньці, перш ніж вона виросте — 8 важливих фраз

Територія успіху

Їй важливо почути це саме від вас!

Коли у вас з’являється маленька дочка, здається, що у світі немає нічого прекраснішого. Від цієї крихітної грудочки щастя очей відірвати неможливо! Ви одягаєте її в красиві сукні, заплітаєте кіски, вчіть ходити, говорити, сидіти і правильно себе вести. Ви мрієте про те, що хочете для неї зробити, коли вона підросте. Але глибоко у душі вас гризе думка про те, що одного разу вона випурхне з сімейного гнізда, знайшовши свій будинок.

Ось 8 фраз, які ви повинні сказати своїй дочці, перш ніж вона подорослішає.

“Пам’ятай, що краса — всередині”

Оком моргнути не встигнете, як ваша малятко почне носити прикраси і фарбувати нігті. Все це, безумовно, красиво, але вона повинна знати, в чому полягає справжня краса. Саме час навчити її правильним цінностям. Нехай почути від вас, що яким би карколомним не було її плаття, по-справжньому красивою її робить добре серце.

Підкресліть важливість чесності і турботи про людей, навчіть ділитися і думати про оточуючих. Один з кращих способів прищепити любов до природи і до людей — разом годувати птахів і поливати кімнатні рослини.

“Розум привабливий не менше, ніж зовнішність”

Навіть для найменших дівчаток, ще не досягли перехідного віку, дуже важлива зовнішність. Ваша дочка захоче відростити довге волосся і носити красиві наряди. Ваш приклад зіграє вирішальну роль. Донесіть до неї важливу думку: немає нічого привабливішого розуму. Мова не тільки про хороше навчання в школі і високі оцінки на іспитах.

Підштовхуйте її до інтелектуального розвитку і спостережливості, вчіть аналізувати різні ситуації і нестандартно мислити. Подорослішавши, вона неодмінно оцінить ці навички і в собі, і в оточуючих.

“Твоє життя — твої правила”

Цілком природно піклуватися про доньку і оберігати її, особливо в суспільстві, де складно довіряти навіть сусідам. Ваші вказівки будуть її дратувати, тому пообіцяйте, що коли вона подорослішає, це закінчиться. Скажіть, що ніхто не буде (і не повинен!) мати над нею такої влади.

Вона буде вправі сама вибирати, як жити, і створювати свої правила. Головне, щоб вони нікому не завдавали шкоди. Поясніть, що по досягненню певного віку вона зможе жити, як захоче. Це буде найбільш довгоочікуваний для неї день народження.

“Твій голос важливий”

На сімейних посиденьках і громадських заходах, та й у повсякденному житті, ми постійно відволікаємося і пропускаємо слова дітей повз вуха. Всі ми люди, і можемо помилятися, але у дитини створюється відчуття, що її думку ігнорують.

Переконайтеся, що ваша маленька дочка такого не відчуває. Дозволяйте їй ділитися своєю точкою зору і висловлюватися. Але не плутайте це з істериками, які вона влаштовує, не домігшись свого. Якщо вона підходить до вас і хоче щось сказати, приділіть їй час і дайте відповідь, як би зайняті ви не були.

“Не кожна людина заслуговує довіри”

Дуже важливий урок для кожної дівчинки, який вона повинна засвоїти в ранньому дитинстві. Вам вирішувати, коли пояснити їй, як відрізнити щире ставлення від лицемірства. Розкажіть, що довіряти можна тільки найближчим родичам. Ні дядькові, ні дідусеві, ні навіть братові кращої подруги!

Чітко поясніть, що в особистих питаннях можна довіряти тільки батькам, братам і сестрам. Їй важливо знати вже зараз, що світ буває небезпечним, і мало хто щиро турбується про її благополуччя.

“Будь надійною людиною, якій інші будуть довіряти”

Юні дівчата люблять попліткувати. Розкажіть дочці, що означає бути надійною людиною. Поясніть, що не можна розбовтувати чужі секрети. Навчіть, що таке справжня дружба. Відмінно допоможуть приклади з реального життя.

“Невдачі не повинні тебе зупиняти”

Ваша дочка молода і сповнена життя. Але будуть моменти, коли вона засумнівається в своїх здібностях. Будь то навчання їзді на велосипеді або танців, ці сумніви виникнуть. Заздалегідь поясніть, що їй все під силу. Розкажіть, що невдачі — це сходинки на шляху до успіху. Вона повинна почути від вас, що завдяки постійній практиці зможе домогтися всього, до чого прагне.

“Світ буде несправедливий до тебе”

Відома фраза говорить: “якщо ви чекаєте від світу справедливості лише тому, що ви справедливі, ви обманюєте самі себе”. Це все одно, що очікувати від лева, що він вас не з’їсть, тому що ви не їсте його. Розкажіть, що у всіх людей різний світогляд і свою думку, відмінне від її поглядів.

Саме час підготувати дочку до того, що коли вона виросте, доведеться бути жорсткою. Акуратно поясніть, що потрібно бути доброю до оточуючих, не чекаючи взаємності. Це вбереже її від розчарувань і навчить спокійно ставитися до людей з іншими цінностями.

Що ж, настав момент сказати ці фрази вашій прекрасній доньці. Повторюйте їх неодноразово і не два, а кожен день! Їй важливо почути це від вас — її впевненість злетить до небес, повірте. Ці прості уроки підготують її до життя, навіть не сумнівайтеся, адже дитинство — саме час для таких розмов. Юні уми найбільш вразливі, тому з них легко виліпити, що завгодно. Якщо ваша дочка ще занадто мала, щоб зрозуміти все це, напишіть їй листа зі згадкою вищевикладеного і вручите, коли вважаєте за потрібне. Вона буде вдячна вам за кожен урок, ставши молодою, впевненою в собі жінкою.

ДжерелоПереглядів: 225
banner