Що потрібно для того, аби стати успішним підприємцем — поради від експерта

Територія успіху

Якщо ви цілеспрямовані та наполегливі — боятися нічого!

Як почати власний бізнес, якщо ви працюєте на стабільній роботі в компанії, але хочете незалежності і реалізації свого підприємницького потенціалу? І що робити, якщо ваш внутрішній голос говорить про те, щоб поміняти розмірене офісне життя на скажене і “вільне” життя підприємця? Страшно? Напевно! “А раптом не зможу?”; “З чого почати?”; “У якій сфері робити бізнес?”

Якщо з вами таке відбувається, потрібно задати собі спочатку кілька питань і розібратися, навіщо вам круті зміни у вашому житті і чим же вам дійсно хотілося б займатися і де працювати?

Для цього давайте розберемо наступні пункти з Анною Резніченко, засновницею та директоркою агенції іноземних мов.

Чи задоволені ви своїм сьогоднішнім життям і роботою?

Отже, почнемо з того, на якому етапі життя ви перебуваєте в цей момент і чим займаєтеся. Для цього на відрізку від 0 до 100 відзначте точку вашого віку і відзначте точку, до якого віку ви хотіли б прожити. Тепер проаналізуйте, чого ви досягли до сьогоднішнього моменту і скільки років імовірно у вас є, щоб досягти більшого.

Потім у 4-х стовпцях напишіть: 1. Чим ви задоволені у своєму житті? 2. Що вам не подобається і що ви хочете поміняти? 3. Як би ви хотіли змінити це і з якою метою? 4. Які є ризики, і чи готові ви до них?

Які ваші пріоритети в житті, цінності та прагнення?

Далі, для аналізу ваших можливостей і відчуття власного призначення в житті, рекомендуємо застосувати систему “ікігай”. Тут важливо проаналізувати всі пункти і знайти ту справу вашого життя, яка б включало в себе всі 4 сфери: що любите робити? Що вмієте робити? За що вам платять? Що потрібно людям? У перетині цих 4-х сфер і буде ваша точка “ікігай”:

Ким ви бачите себе через 3, 5 і 10 років?

Для визначення цього пункту вам також знадобиться шкала часу, на якій ви можете відзначати важливі етапи і події, які хочете запланувати у своєму житті. Адже те, що написано на папері, швидше втілиться в життя, тому що написання цього — це і є перший крок на шляху до досягнення поставленої мети. Тут також потрібно написати цифри, скільки хочете заробляти через 1, 3, 5 і 10 років, і що хочете мати? При цьому намагайтеся не обмежувати себе і дати волю вашим бажанням. Адже всі внутрішні обмеження — це закриті двері ваших можливостей. Так відкрийте їх!

Чого би вам хотілося домогтися в житті, щоб люди і наступні покоління згадували про вас добрим словом?

Після аналізу перших 3-х пунктів можна помріяти про високе і велике, чого б ви могли б досягти, щоб вам люди говорили “спасибі!” не лише сьогодні, але і в далекому майбутньому. При цьому згадайте видатних особистостей в історії, які прославилися своєю творчістю, досягненнями або відкриттями. Адже кожен з нас має всі шанси і можливості зробити великі і важливі справи на користь суспільству!

Як мінімізувати ризики, і де отримати підтримку?

Ну і перш ніж щось змінювати в житті, поміркуйте про те, щоб мінімізувати ризики, почати з малого і продумати кожен свій крок. Звичайно ж, потрібно оцінити свої сили і ресурси. Майте на увазі, що у підприємців завжди дуже багато ризиків і складнощів, і часто далеко не відразу і не швидко все виходить. Адже той, у кого не було провалів, ще з ними зіткнеться. Для цього важливо дуже детально вивчити ту сферу, в якій ви хочете реалізуватися. Додаткова освіта, книги, вебінари та майстер-класи вам на допомогу!

Благо, ми живемо зараз у найцікавіший час, коли наші можливості стають безмежними, а інформація доступна як ніколи! Зараз багато корисної літератури на просторах Інтернету і книжкових магазинів. Вам допоможуть такі книги, як: Стівен Кові “7 навичок високоефективних людей”, “Фокус — досягнення пріоритетних цілей”, Роберт Кійосакі “Багатий тато, бідний тато”, Наполеон Хілл “Думай і багатій”, Хел Елрод “Магія ранку” і ще багато іншої корисної літератури. А для просунутих в енергетичному плані рекомендуємо прочитати “Сила підсвідомості” Джо Диспенза.

Також на початку будь-якої справи важлива команда! З ефективною і зарядженою вашою ідеєю командою ви будете відчувати підтримку і силу спільної праці, яка буде виражатися в цифрах заробленого доходу. Ви також можете знайти партнера, який не лише допоможе вам фінансово, але і зможе внести цінність у ваш проєкт завдяки своїм знанням і вкладеній праці. Дуже серйозно поставтеся до цього пункту, адже ефективність вашого партнера і вашої команди — це запорука вашого успіху!

А ще дуже важливо знайти собі наставника, або ментора, який уже володіє великим досвідом в потрібній вам сфері і зможе вам у будь-який момент підказати, як зробити все максимально вірно. Знайти наставника — непроста, але дуже цінна справа, адже за допомогою досвідченого професіонала ви зможете зробити великий ривок вперед!

Отже, якщо ви все досконально проаналізували, вивчили, спланували, перевірили, протестували і зважилися, то сміливо йдіть вперед до своєї мети! У цілеспрямованих і наполегливих усе виходить!

ДжерелоПереглядів: 492
banner