Що робити, якщо через носіння маски пітніють окуляри

Здоров`я

Пандемія вірусу перетворила життя багатьох людей в кошмар.

Ми змушені сидіти вдома, хтось втратив роботу, чимало людей почало страждати від панічних атак. На вулицю багатьох міст не вийти без рукавичок і масок. Будь-якій людині носіння маски доставляє дискомфорт, але більше всіх страждають люди, які через проблеми із зором постійно ходять в окулярах. Сьогодні ми розповімо вам про способи, які допоможуть уникнути запотівання стекол під час носіння маски.

Чому маска доставляє стільки незручностей?

Всесвітня організація охорони здоров’я досі стверджує, що маску повинні носити лише хворі, оскільки вона не дозволяє слини й слизу з частинками вірусу поширюватися на великі відстані, але при цьому не захищає здорову людину від зараження. Однак, керівництво багатьох країн вводить обов’язкове носіння масок у громадських місцях і навіть встановлює штрафи за порушення правил. З цієї причини, більшість людей виходять на вулицю в масках і на собі перевіряють, наскільки вона не зручна. Головний її недолік — це те, що в ній дуже жарко. Все обличчя стає мокрим і починає червоніти, через це ми постійно торкаємося до лиця і безпосередньо до маски, що не рекомендується робити під час вірусу. Але найбільше страждають люди, які носять окуляри. Коли маска на обличчі, скельця окулярів запотівають буквально через пару хвилин. Їх доводиться постійно протирати та поправляти, що збільшує ризик зараження.

Як врятувати окуляри від запотівання?

Порада 1

Це найпростіший і швидкий метод. Все, що необхідно зробити — це перед тим, як надіти маску на обличчя, зігнути її краєчок всередину.

Порада 2

На ділянку маски, де вона буде доторкатися до носа, необхідно розмістити невеликий шматочок тканини або паперової серветки.

Порада 3

Переконайтеся, що всякий раз одягаючи маску, щоб окуляри знаходилися поверх неї. Якщо маска буде прикривати нижню частину скелець ваших очок, вони моментально запотіють через гаряче дихання.

Порада 4

Якщо ви пошили вашу маску самостійно, варто прикріпити на відрізку, який буде знаходитися в районі носа, невеликий шматочок дроту або навіть скріпки. Це допоможе тканини більш щільно прилягати до носа, окреслюючи контури обличчя, і не пропускати тепле повітря, через яке пітніють окуляри.

Порада 5

Щоб бути напевно впевненим в тому, що маска не доставить багато неприємних моментів на вулиці й не збільшить ризик зараження внаслідок частого торкання обличчя руками, промийте очки в мильній воді. Мило допоможе сформувати на склі прозору плівку, яка не дасть очками запотіти. Якщо є можливість, можна придбати спеціальний спрей.

ДжерелоПереглядів: 188
banner