Що робити з бутонами на розсаді перцю: обривати чи залишити

Поради

Чи потрібно обривати квіти у розсади перцю.

Посіяні в кінці лютого перці при сприятливих умовах вирощування до третьої декади квітня вже можуть почати видавати перші бутони. Але ж до висадки на постійне місце в теплицю має пройти ще як мінімум півмісяця. Як бути?

Питання не пусте, адже загальновідомо, що збереження коронних бутонів веде до більш раннього врожаю, а їх видалення — відкладає початок плодоношення, зате загальна врожайність при цьому помітно зростає.

Основне правило тут таке: якщо до висадки в теплицю залишається не більше 2-х тижнів, нічого з квітами не робіть (у тому числі і коронними бутонами), нехай зав’язуються перчики, і все йде своєю чергою. Якщо ж до перенесення в теплицю залишається більше часу, квіти краще відразу обірвати.

При цьому розсаду з квітками і маленькими перчиками слід садити більш акуратно, ніж зазвичай. Посадкова яма повинна бути просторою, земля в ній — добре зволоженою. Як живлення, покладіть в кожну “лунку” по 2,5 л розсипчастого перегною, змішаного з 1 склянкою просіяної деревної золи. Намагайтеся максимально зберегти земляний ком біля коріння.

Відразу після закінчення пересадки виконайте рясний полив. У ситуації стресу кущики перців, як і люди, випаровують підвищену кількість вологи, тому цей фактор слід тримати на особливому контролі, особливо в перший час.

Хороша підгодівля і полив зроблять свою справу, і перчики, забезпечені належним живленням, вже на ранньому етапі свого розвитку зможуть «витягнути» майже всі наявні бутони, а ті, що з якихось причин не зможуть — самі відваляться.

Мало того, крім того, що ви залишили квітки для отримання більш раннього урожаю, так ви ще й зможете домогтися повноцінної другої хвилі плодоношення до кінця літа. Для цього зберіть в липні всі перчики на кущах, щоб вони не відволікали на своє дозрівання сили рослин, рясно підгодуйте їх комплексним мінеральним добривом з високим вмістом азоту, забезпечте регулярний полив і до кінця серпня — початку осені чекайте повноцінний другий урожай.

ДжерелоПереглядів: 266
banner