Що зламається в машині, якщо проїхати калюжу повільно й обережно

Технології

Розповідаємо про нюанси водіння по калюжі.

Існує стійка думка, що проїжджати глибоку калюжу ходом не можна категорично. Мовляв, це може закінчитися навіть гідроударом двигуна. Але якщо проїжджати «водну перешкоду» повільно, зіткнутися з серйозними проблемами настільки ж просто. Отже, чим закінчитися акуратний проїзд калюжі.

На дорозі утворилася величезна калюжа, яку, що називається, не об’їхати. Багатьох водіїв це абсолютно не лякає. Вони скидають швидкість і форсують перешкоду повільно і обережно. Забуваючи, що такий «маневр» здатний вивести з ладу цілий ряд вузлів і агрегатів машини.

Електропідсилювач керма

В сучасних автомобілях, особливо спортивних, електропідсилювач керма встановлюють на рульовій рейці. Це наділяє машину гострою керованістю, але й обіцяє проблеми при форсуванні навіть у неглибоких «водоймах». Річ у тім, що механізм встановлений дуже низько і при проїзді калюжі його блок управління можна легко залити водою, що виведе вузол з ладу. Проблема, коли «баранку» раптом стало важко крутити, добре знайома власникам, наприклад, авто марки BMW. Лікуватися це тільки заміною вузла, що дуже дорого.

Рідинний насос системи охолодження

На багатьох авто такий життєво важливий агрегат, як електричний рідинний насос системи охолодження, так само розташований дуже низько. І його теж можна «викупати» у воді. Як правило, відмова насоса призводить до перегріву двигуна. Так що після проїзду калюжі слідкуйте за температурою охолоджуючої рідини. Якщо вона почала зростати — зупиніться і розберіться в причинах.

Вентилятор системи охолодження

У ряду преміальних автомобілів, дорожній просвіт дуже скромний, тому і основні агрегати розташовані низько. І при проїзді калюжі вода легко дістає до вентилятора системи охолодження. Якщо в цей момент електроніка його включить, щоб охолодити мотор, вентилятор може замкнути або він зовсім може обламати лопати о воду. Ну а куди полетить пластиковий осколок — нікому не відомо. Якщо не пощастить, може і зрізати ремінь допоміжних агрегатів.

Редуктор

Якщо калюжа велика і глибока, вода може потрапити в редуктор мосту через сапун. Ви відразу це не відчуєте. Вода поступово змішується з мастилом, зменшуючи його захисні властивості. Якщо після такого «купання» не поміняти мастило в редукторі, то через деякий час він вийде з ладу.

Електрика

Попадання води на будь-які датчики або роз’єми згубно відбивається на роботі бортової системи автомобіля. Електроніка видає помилки, з’являються «глюки». Так що перед проїздом сумнівної калюжі відкрийте капот. Якщо у якихось дротів порушена ізоляція, а розташовані вони низько, краще не випробовувати долю і не форсувати перешкоду, а об’їхати її по іншій дорозі. Втратите час, зате збережете нерви й гроші.

Що робити

Так що робити, якщо попереду калюжа? Форсувати її чи ні? Якщо так — то на швидкості або дуже повільно? Для відповіді на ці запитання треба знати пристрій автомобіля і його технічний стан. У випадку, якщо в машині низький дорожній просвіт, то краще не ризикувати: є ризик залити агрегати і залишитися в калюжі надовго. Ну а коли у вас підготовлений позашляховик, у якого стоїть шноркель, а сапуни виведені наверх — тоді навіть дуже глибока калюжа не стане перешкодою.

Тому радимо всім автолюбителям виміряти кліренс своєї машини. Коли він вище 180 мм, то калюжі, що з’явилися в місті після сильної зливи, можна долати безболісно. Але тільки черепашачим ходом.

ДжерелоПереглядів: 339
banner