“Шкідливі” колеги, які псують вам настрій і заважають кар’єрі

Територія успіху

Десять людей в офісі, від яких потрібно бігти, як від вогню.

Іноді секрет успіху простий: досить скоротити спілкування з неприємними людьми. В іншому разі конфлікт з колегами може перешкодити кар’єрі і навіть привести до втрати роботи.

Ось десять типів “шкідливих” співробітників, яких краще уникати:

Безвідповідальні

Наприклад, начальник зробив догану старшому менеджеру служби підтримки, через пропущений дзвінок клієнта. Менеджер відразу звинуватив підлеглих у тому, що вони не відреагували вчасно. Коли з’ясувалося, що його співробітники ні причому, він спробував перекласти провину на зіпсований телефон, нову комп’ютерну програму, а в підсумку заявив, що скарга клієнта не обґрунтована.

Обвинувачі не беруть відповідальність за свої помилки, тому що не хочуть виглядати слабкими і вразливими.

Скаржники

Колега починає день з нової скарги. Вона запізнилася через затор. Терміни здачі проєкту абсолютно нереальні. Туалет в офісі брудний. Нові комплектуючі нікуди не годяться. Навіть перебувати поруч з нею утомливо.

Під нескінченними скаргами зазвичай ховається пошук участі і бажання залишатися в центрі уваги.

Інтелектуальні “жаднюги”

Один із працівників дізнався спосіб, як заощадити час при обробці даних, але не поспішає поділитися відкриттям з колегами. Приховування корисної інформації — це пасивно-агресивний спосіб конкурувати з іншими співробітниками. Він показує, що може робити те, на що інші не здатні, а отже, більш компетентний. Крім того, приховуючи ключову інформацію, співробітник змушує всіх звертатися до нього з питаннями, щоб з’ясувати деталі.

Обвинувачі

Такі люди маніпулюють оточуючими, викликаючи в них почуття провини. Старший менеджер намагається змусити свою команду продавати більше, стверджуючи, що інакше її виженуть з роботи. Вона викликає до себе співробітників по одному, кажучи кожному, що його погані результати зводять нанівець загальний успіх. Використання почуття провини в якості мотивації — це ознака ледачого управлінця.

Всезнайки

Під час наради один із співробітників не може втриматися, щоб не продемонструвати свій кругозір. У нього є думка з кожного питання. Він здається всезнайкою і більше дратує, ніж вражає оточуючих марними подробицями і загальновідомими фактами. Всезнайки в глибині душі не впевнені в собі і вважають, що знання — єдиний спосіб звернути на себе увагу.

Хвальки

Одна зі колег поділилася враженнями про відпустку, але інша негайно перебила її, почавши розповідати, куди їздила вона і в яких шикарних готелях зупинялася. Вона також презирливо пирхнула, побачивши фотографії, зроблені співрозмовницею. Хвальки часто звеличують себе за рахунок приниження інших.

Обманщики

Промениста посмішка і чарівність колеги здатні обеззброїти будь-кого. До того часу, коли його розкусять, він встигає піднятися на наступний щабель кар’єрних сходів. Якщо людина здається ідеальною і позбавленою недоліків, насторожитеся. Обманщики майстерно приховують свої наміри, ухиляються від відповідальності і маніпулюють іншими.

Мовчуни

Мовчання не завжди золото. Одна із співробітниць відмовчується на нарадах і ніколи не висловлює своєї думки, навіть якщо її просять про це. Вона спостерігає за колегами із засідки, як хижак, і чекає слушного моменту, щоб напасти. Атака починається, коли жертва найменше цього очікує. Мовчання стає інструментом контролю, нарівні з погрозами і залякуванням.

Базіки

Список досягнень базіки зростає з кожною хвилиною, тому що він завищує показники і приписує собі чужі заслуги. Будь-яка спроба повернути його до реальності наштовхується на звинувачення в заздрості і негативізмі. Базіки бояться, що їх побачать такими, якими вони є, і поспішають втопити слухачів в потоці слів.

Агресори

Співробітниця розлютилася, коли керівник висловив невдоволення її роботою. Вона зганяє гнів на своїх підлеглих, накидаючись на кожного, хто попадається на її шляху. Приводом стає все — від особливостей особистості до манери одягатися. Погані навички управління гнівом маскують серйозні особистісні проблеми.

Здатність швидко розпізнати, хто здатний створити проблеми, — навик, який стане в нагоді вам в управлінні людьми. Не дозволяючи “шкідливим” колегам псувати вам настрій і заважати кар’єрі, ви швидше досягнете успіху.

ДжерелоПереглядів: 414
banner