Шлюб за розрахунком: переваги та недоліки такого союзу

Культура

Чи може шлюб за розрахунком стати щасливим.

Багато лають шлюб за розрахунком, адже це неправильний шлях, який не призводить ні до чого хорошого. Прихильники шлюбу за розрахунком парирують це тим, що у сліпого кохання теж не завжди все виходить як треба. Психологи розкажуть все про плюси такого шлюбу.

Шлюб за розрахунком має кілька неочевидних переваг, але в сучасному суспільстві його все ще не сприймає більшість людей, вважаючи тільки щире кохання гідне шлюбу. Зрозуміло, це не так, адже закоханість набагато частіше заводить нас у глухий кут, ніж товариство або дружба, тому що ми покладаємо величезні надії на це почуття.

Взаємний розрахунок

Експерти в області відносин на сто відсотків упевнені в тому, що якщо розрахунок обопільний, то такий шлюб буде корисним і довговічним. Найпоширеніша схема — красива жінка років двадцяти п’яти чоловік за сорок із значним запасом грошей.

Такі відносини можуть тривати роками, приносячи задоволення обом сторонам. Так буде лише в тому випадку, якщо чоловік і жінка відкриті один одному і прекрасно все розуміють. Якщо ж, наприклад, партнерка збреше, що любить чоловіка, то в майбутньому це вийде їй боком. Людям необхідно знати, на що вони йдуть, а домовленості в таких союзах повинні дотримуватися.

Хороший приклад обопільного розрахунку — коли двоє дуже багатих і впливових людей мають симпатію один до одного. Вони складають шлюбний контракт, щоб досягти ще більшого успіху. Такі шлюби часто зустрічаються в США між зірками.

Правильний розрахунок

Багато хто, почувши словосполучення «шлюб за розрахунком», відразу ж уявляють собі альфонса, який зустрічається з літньою дамою, або молоду дівчину-утриманку. Насправді розрахунок означає щось більше, ніж просто полювання за грошима.

Розрахунок — це прагнення людини знайти того, хто відповідав би всім її запитам. Багато психологів впевнені в тому, що справжніх щирих почуттів практично не буває в природі. У більшості випадків люди обирають тих, хто їх не зрадить, не підведе в скрутну хвилину, не кине без гроша в кишені. Це теж в якомусь сенсі шлюб за розрахунком, адже якщо нам потрібен хтось з конкретним набором якостей, то ми керуємося не лише голосом серця. Є жінки, які шукають собі чоловіка, здатного дати здорову дитину. Їх цікавить головним чином здоров’я і потенціал чоловіка як батька. Це теж шлюб за розрахунком. Головне в ньому — взаємна повага.

Психологи відзначають, що деколи такі шлюби переростають у щось більше. Головне, щоб зберігалися умови шлюбу. Нерідкі випадки, коли жінки зустрічалися з чоловіками, які доглядали за ними і були просто їх матеріальними покровителями, але потім дівчата прив’язувалися до них і закохувалися.

Краще нехай любов з часом приходить, ніж іде

Шлюб з розрахунку — це великий плюс для тих, хто боїться залишитися з носом і в розбитому стані. Набагато вигідніше одружитися або вийти заміж за того, хто влаштовує за якимись основними параметрами, а потім закохатися в цю людину, ніж закохатися без пам’яті, одружитися, а потім гадати, до чого все це призведе через пару років, коли почуття охолонуть.

Завжди простіше починати з нуля і рухатися в якомусь напрямку, ніж швидко спалахувати і повільно згасати. Закохані люди часто говорять про складні періоди у відносинах, коли страшенно хочеться кинути все і розлучитися, тому що здається, що любов померла. Проходити через таке подобається не всім, та і не всім під силу.

Але навіть в шлюбах по коханню є свій розрахунок. Звичайно, він здоровий і становить невеликий відсоток, але він є. Ми рідко закохуємося в тих, хто нам не подобається зовні, або у тих, хто не успішний. Нам хочеться всього і відразу — така наша людська натура.

ДжерелоПереглядів: 872
banner