Слів підтримки недостатньо: у WP розповіли, якою має бути допомога Заходу для перемоги України

Політика

Наступного тижня у Вашингтоні відбудеться саміт НАТО, на який Україна покладає велику надію.

Як повідомляє колумніст The Washington Post Джош Рогін, очікується низка важливих рішень, але вони можуть не повною мірою відповідати очікуванням Києва.

За інформацією Рогіна, лідери НАТО планують оголосити про відкриття нового офісу Альянсу в Києві, який позиціонуватиметься як “міст” до членства. Також очікується оголошення про спільне зобов’язання надати Україні фінансову допомогу близько 40 мільярдів доларів до 2025 року.

Однак Україна сподівається на більше, зокрема на формальний крок до членства, подібний до нещодавно досягнутого з Європейським Союзом. Крім того, українське керівництво наполягає на більш конкретних заходах, здатних змінити ситуацію на полі бою, включаючи збільшення постачання систем протиповітряної оборони та зняття обмежень на використання американської зброї проти військових об’єктів на території росії.

Сенатор Джин Шахін наголосила, що саміт НАТО має стати сигналом Путіну про те, що Росія не має права вето на прагнення України до членства в НАТО. Водночас, на думку Рогіна, з наближенням можливого повернення Дональда Трампа до влади, найкращий спосіб забезпечити довгострокову безпеку України – надати їй більші можливості для реальної перемоги над росією.

Рогін також зазначив, що президенту Байдену важливо використати саміт НАТО, щоб пояснити американському народу важливість успіху України для національної безпеки США.

ДжерелоПереглядів: 352
banner