Сьогодні мер Івано-Франківська проїхався на комунальному транспорті

Суспільство

Сьогодні запустили в місті новий комунальний автобусний маршрут №29. А ще новий тролейбусний маршрут №8.


Пише Голос-Інфо, посилаючись на Руслана Марцінківа


Швидше, комфортніше та зручніше дорогами міста на комунальному транспорті. У Івано-Франківську з’явився ще один новий тролейбусний маршрут №8. Він з’єднує вулицю Юності та мікрорайон Бам, у тому числі вулицю Мазепи. Протяжність маршруту – півтори години. Водійка тролейбуса каже, маршрут не простий, утім затребуваний.


«Маршрут звичайний, як і всі решта маршрутів. Дуже простий, легкий, незважаючи на те, що коло півтори години. Ще не всі знають, куди їде цей маршрут, але сподіваємось, що буде багато пасажирів», – говорить водійка тролейбуса Юлія Данилюк.Пасажирів у салоні не бракує. Для тих, хто не знав про запуск нового тролейбуса, маршрут став приємною несподіванкою.


«Я пенсіонерка, добре, що пустили новий маршрут, гарний, зручний для всіх буде. І для дітей, і для пенсіонерів», – каже пасажирка тролейбусу №8 Любов Стахів.


Маршрут №8 вдалося запустити завдяки новій тролейбусній лінії, яку відкрили наприкінці минулого року. Завдяки їй у місті уже з’явилися два маршрути рогачів: №5 та нині запущений №8. У ньому встиг проїхатися і міський голова Руслан Марцінків. За його словами, місто планує повністю перейти на комунальний транспорт. І крім, нового тролейбусного маршруту сьогодні запустили також і автобусний. Тож відтепер маршрут №29 став комунальним. Він з’єднує обласну лікарню та вулиці Мазепи, Довженка, Коновальця, ринок та Галицьку.


«Дуже гарно, я дуже задоволена. І я як побачила 29-й комунальний автобус – здивувалась. Я приїхала лишень і думаю, а що це таке? Питаю у водія: ви будете їхати за тим старим маршрутом? Каже, так. І я сіла і така задоволена. Ну це найкраще, що є для мене особисто», – розповідає пасажирка автобуса №29 Ольга Онуфрак.«Автобус дуже гарний, я дуже вдячна голові, що він дбає про нас, що ми маємо, як добиратися», – каже пенсіонерка Оксана Дудій.Пасажири тепер вже комунального автобуса №29 тішаться. Кажуть, колись до Європейської площі з Пасічної добиралися із кількома пересадками. У вихідні чи святкові дні на приватних маршрутках взагалі було важко поїхати. Ставши комунальним, новий маршрут значно полегшує доїзд з одного віддаленого мікрорайону до іншого.


«Треба було цей маршрут. Бо мені з Набережної до Коновальця доводилось два-три рази пересідати, щоби доїхати до дитячої лікарні. То зараз, думаю, буде зручно», – каже Любов Дем’янюк.«Я дуже давно чекала на цей маршрут. Був не комунальний, рідко їхав, а у вихідні дні взагалі не їхав. А тепер мені добре добиратися на роботу, немає таких заторів. Нормально. Я їду, так як має бути», – каже пасажирка автобусу Олена Кравець.


На лінію 29-го маршруту КП «Електроавтотранс» випустив 5 нещодавно закуплених за кошти міського бюджету сучасних європейських автобусів. Наразі це одні з кращих Україні, стандарту Євро-6.


«Це автобуси стандарту Євро-6, з нержавіючої сталі та алюмінію. Автобус повністю відповідає вимогам для перевезення людей з особливими потребами, мається на увазі людей з інвалідністю, матерів з дитячими візочками. А самий салон європейський, сучасний. Зараз будемо вирішувати питання з Департаментом інфраструктури, щодо зрізання повороту з вулиці Бельведерської на вулицю Довгу. Якщо це буде можливо, тоді цей маршрут буде пізніше змінений і їхатиме по вулиці Довгій на зворотньому шляху, бо зараз тимчасово він їде по вулиці Галицькій через ринок», – розповідає директор КП «Електроавтотранс» Віталій Голутяк.Комунальний транспорт повинен займати все більшу частку громадського транспорту міста – впевнений Івано-Франківський голова Руслан Марцінків. З початком повномасштабного вторгнення багато планів зупинили свою реалізацію. Однак місто таки змогло добудувати та запустити першу за кілька десятків років тягову підстанцію, яка дозволяє зараз впроваджувати нові тролейбусні маршрути. Також Руслан Марцінків зазначив, що місту важливий комфорт усіх, хто живе у Івано-Франківську.


«До повномасштабної війни ми планували набагато більше маршрутів, щоби вони стартували. Але дуже добре, що навіть в цей час нам вдалося запустити комунальний автобусний маршрут 29, також ми 8-й тролейбус запустили. Таким чином збільшуємо кількість комунального транспорту. І наша ціль – всі маршрути мають бути комунальні», – зауважує Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.На нових комунальних маршрутах наразі працюватимуть по 5 транспортних засобів. З часом їх збільшать ще на одну одиницю на кожному маршруті. Директор комунального підприємства зазначає, тепер є проблема із водіями, а тому в КП «Електроавтотранс» запрошують на навчання та роботу кермувальників автобусів та тролейбусів.


Стежте за нами в соціальних мережахЮтубТелеграмФейсбук та Інстаграм.Переглядів: 594
banner