Спеціаліст в області викриття шпигунів, поділився секретами, як відрізняти правду від брехні

Наука

Невербальні сигнали часто дають нам більше, ніж слова.

Багато людей брешуть про щось кожен день. Але є люди, яких вчать відрізняти правду від брехні, причому не тільки за словами, а й по жестах і міміці. Невербальні сигнали часто дають нам більше, ніж слова.

Звертати увагу слід на все: на ходу людини, на її одяг, мову тіла, очі і губи. Все це може бути використане у цілях розшифровки того, що насправді на думці у того, хто з вами розмовляє. Своїми порадами про викриття брехунів поділився фахівець цієї сфері Джо Наварро, який протягом цілих 25 років займався викриттям шпигунів.

Перший міф: схрещені руки

Багато експертів стверджують, що схрещування рук — це так звана закрита поза. Сучасні «гуру» кажуть, що така людина точно щось приховує або бреше, її некомфортно і так далі.

Насправді таким чином наше тіло просто намагається заспокоїти самих себе. Люди, які полюбляють сидіти, навпаки, намагаються розслабитися. Так, іноді це показує, що вони напружені, але це не завжди говорить про те, що персона щось приховує. Найчастіше люди «обіймають себе», коли вони чекають когось або дивляться кіно.

Єдине, що можна сказати про таку людину — вона намагається обробляти інформацію, яка транслюється в цей момент навколо ззовні.

Торкання носа або вух, покашлювання, потирання шиї

Сюди ж варто віднести прикривання рота, гру з волоссям, з предметами в руках і так далі. Багато «експертів» стверджують, що людина, яка робить так, під час розмови, бреше. Це поширена омана.

Фахівець сказав у своєму інтерв’ю, що люди роблять так, щоб заспокоїтися. Подібні жести прямо говорять нам, що людина намагається зняти напругу. Інше питання — звідки вона з’являється. Можливо, що вона втомилася, нервує, переживає, або ж бреше. Варіантів купа, тому точно сказати неможливо.

Як же розпізнати брехунів і притворщиків

Для початку фахівець розповів цікаву історію про те, що одного разу їм необхідно було поспостерігати за людиною і дізнатися, чи шпигун вона. Їм надали в розпорядження лише один відеозапис, на якому чоловік виходить з квіткового магазину. Містер Наварро єдиний звернув увагу на те, що чоловік ніс квіти незвичайним для жителів США способом — квітами вниз. Так роблять тільки люди з Європи. На допиті чоловік зізнався у всьому.

Це свідчить про те, що брехню можна розпізнати переважно в спілкуванні з тими, кого ми знаємо. Спостережливі люди запам’ятовують автоматично різні патерни поведінки знайомих або родичів. Якщо щось йде не так, вони одразу підозрюють недобре. Слідкуйте за дрібницями, тому що брехуни часто поводяться не так, як зазвичай.

Щоб розпізнати брехню, спеціалістам доводиться вести дуже довгі бесіди з підозрюваними, щоб хоч якось їх впізнати. Їх вчать спостерігати за тим, як поводиться людина незалежно від зовнішніх факторів, а потім створювати стресові ситуації, щоб спостерігати за зміною реакції.

Важливі моменти, на які слід звертати увагу:

Нахил шиї. У спокої людина тримає шию ненапруженою, голова нахилена. Якщо питанням або дією створюється стрес, людина випрямляє голову.

Плечі. Якщо людина дійсно не знає відповіді на поставлене питання, обидва плеча піднімаються з однаковою швидкістю. Якщо вона бреше і намагається себе контролювати, може підніматися одне плече або обидва, але послідовно.

Пальці рук. Схрещені пальці рук самі по собі ні про що не говорять, але якщо людина починає ними рухати, значить, їй щось не подобається.

Потовиділення. Під час стресу люди потіють і їм стає жарко, тому це теж може судити про те, що вам брешуть.

Потирання ніг руками. У сидячому положенні руки труться об штани, якщо людині необхідно заспокоїтися. Можливо, у неї пітніють долоні.

Витягування рук. Якщо хтось сидить за столом і витягує руки вперед, його все влаштовує. Якщо він ховає руки під столом або підтягує їх до себе, значить, його щось турбує.

Наша проблема в тому, що ми думаємо, ніби ми дуже складні і прочитати нас не можна. Навіть якщо ви не передаєте ніякої інформації, ваші думки можуть все одно бути відомі уважним людям. Дізнатися точно, хто бреше, а хто ні, не вийде, але реакція людей на ваші запитання або дії може розповісти про їхній стан багато.

ДжерелоПереглядів: 227
banner