Способи економії палива під час далеких поїздок на авто

Поради

Як зменшити витрати бензину під час подорожі на машині.

Вартість бензину в Європі далеко не маленька, а в деяких країнах ціни просто кусаються. Тому ми пропонуємо автомандрівникам деякі рекомендації, які допоможуть зменшити витрати бензину під час подорожі на машині та заощадити на паливі.

Як заощадити на бензині під час автоподорожі

 1. Готуючись до автоподорожі, важливо заздалегідь переглянути ціни на бензин в Європі та зазначити у своєму автомаршруті місця найбільш вигідних заправок.
 2. Звичайно, вигідніше всього буде виїжджати з дому з повним баком. Також важливо подбати про те, щоб на під’їзді до кордону бак був повністю заправлений. Для цього краще заздалегідь дізнатися координати найближчої до кордону бензоколонки і теж відзначити її на своєму автомаршруті. Бензин біля кордону буде вже дорожче, але все одно вигідніше європейського після його переходу.
 3. Слід знати, що в європейських країнах паливо на автотрасі зазвичай коштує дорожче, ніж у місті.
 4. Оскільки поїздка передбачає кілька зупинок, то буде доцільно запланувати найдовший перегін до її початку. На довгій ділянці двигун встигне краще прогрітися, вийде в нормальний режим роботи, що при наступних стартах призведе до зменшення витрати палива. На довгих маршрутах такий підхід буде найбільш комфортним і для водія, і для пасажирів.

Способи економії палива

Готуючи автомобіль до великої подорожі, важливо врахувати всі ті нюанси, які допоможуть знизити витрату палива.

 1. Автомобіль повинен бути справний, а свічки та фільтри — свіжими. Звичайно, перед великою подорожжю найправильніше буде пройти ТО.
 2. Чим важче автомобіль, тим більші витрати палива. Кожні 50 кг вантажу викликають перевитрату палива приблизно на 5%. Тому, збираючи багаж для автоподорожі, звільніть багажник від непотрібного мотлоху і не беріть з собою нічого зайвого «на всякий випадок».
 3. Багажник на даху, зайві обважування-прибамбаси впливають на аеродинаміку і, відповідно, на витрату палива. Порожній багажник на даху збільшує витрату на 5%, повний — на 40%.
 4. Під час подорожі стежте за тиском в шинах, особливо в періоди різкого перепаду температур. Зниження тиску в шинах всього на 0,7 бар призводить до збільшення витрати палива на 6%, так і шини при цьому швидше зношуються.
 5. Уникайте пробок, в яких бездарно витрачається і бензин (до 30% перевитрати), і дорогоцінний час. До того, як висунутися в дорогу, краще перевірити майбутній відрізок шляху на наявність заторів, пов’язаних з ремонтом дороги і т. д., щоб вчасно вибрати оптимальну альтернативу.
 6. З тієї ж причини уникайте поїздок в години пік.
 7. Використовуйте навігатор — він і заблукати не дасть, позбавивши від намотування зайвих кілометрів, і короткий шлях вкаже, і пробки допоможе об’їхати.

Як знизити витрату палива на трасі

В першу чергу важливо дотримуватися певного стилю їзди — краще їхати спокійно, повільно і плавно, ніж різко рушати і гальмувати.

 1. Головний ворог гаманця на дорозі — занадто висока швидкість. Намагайтеся дотримуватися постійної швидкості не більше 110 км/год, тоді економія буде відчутною.
 2. Використовуйте криз-контроль. При сприятливій дорожній обстановці на відносно рівних ділянках він допоможе заощадити паливо, завдяки обмеженню кількості прискорень.
 3. Зменшення витрати палива сприяє плавний розгін. Також корисно гальмувати не педаллю, а завчасно сповільнюватися, щоб машина котилася по інерції. Основний принцип такий: чим рідше ви використовуєте гальма, тим менше витрата. Досвідчені водії стверджують, що спокійний і плавний стиль їзди економить їм 25% палива!
 4. Рухаючись у щільному потоці, утримуйте таку дистанцію до попереду автомобіля, що йде, якої буде достатньо для продовження нехай і повільного, але невпинного руху без гальмування до повної зупинки. Це дозволить витратити значно менше палива.
 5. Під час руху тримати вікна закритими. При відкритих вікнах витрата палива збільшується на 5-7%.
 6. Не включайте без потреби електроприлади. Залишений без потреби включеним кондиціонер здатний забрати від 5 до 15% бензину. Також як не потрібна в даний момент піч, обігрів заднього скла, дзеркал і т. д.
 7. Слідкуйте за показаннями тахометра. З розумним зменшенням кількості обертів двигуна за хвилину зменшується витрата палива.

Щасливої дороги!

ДжерелоПереглядів: 198
banner