Список марних аналізів, на які не варто витрачати гроші

Здоров`я

Звичайно, жодне медичне дослідження та огляд не обходиться без аналізів. Проте лікарі попереджають – є вісім аналізів, які здавати просто марно. Розповідаємо, які.

Лептин. Це гормон, який відповідає за енергетичний обмін в організмі. Низький рівень лептину може викликати почуття голоду, переїдання і, як наслідок, ожиріння. Ліків проти такого стану все одно немає, а переїдання в будь-якому випадку вказує на зниження лептину.

Кортизол. Щоб кортизол підвищився, людині достатньо трохи понервувати, наприклад, посваритися з кимось в громадському транспорті по дорозі на здачу того самого аналізу. Або банально не дотримати правила підготовки до здачі — випити, наприклад, напередодні келих вина. Тому сенсу в такому аналізі немає.

Антитіла до вірусу Епштейна-Барр і цитомегаловірусу. 99,9% дітей захворіє і тим, і іншим, тобто у дорослому стані у всіх людей антитіла будуть підвищені. Аналіз просто підтвердить цю інформацію.

Антитіла до хелікобактеру пілорі. Логічніше зробити гастроскопію або пройти урізарний дихальний тест з вуглецем-С13.

Онкомаркер СА125. Не варто думати, що якщо показники підвищені, у вас 100% рак яєчників. Відхилення від норми можуть спровокувати зміни функції печінки, проблеми з кістками, інфекції тощо. Для підтвердження раку потрібна біопсія.

Також до марних лікарі відносять аналізи на антитіла до рецепторів ТТГ, інсуліну та С-пептид, Beta-Cross laps і остеокальцин.

ДжерелоПереглядів: 180
banner