США і Південна Корея зобов’язались і надалі підтримувати Україну

Політика

Радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван обговорив із південнокорейським колегою Чан Ходжіном подальші кроки для підтримки України, а також посилення співпраці між КНДР та росією.

Про це йдеться на сайті Білого дому.

«Враховуючи розширення співпраці КНДР і росії, сторони зобов’язалися продовжувати тісну співпрацю для підтримки України та українського народу. Також вони домовилися підтримувати тісну співпрацю щодо спільних викликів безпеці для зміцнення миру в Індо-Тихоокеанському регіоні та по всьому світу», — зазначено в заяві.

Сторони також засудили передачу КНДР балістичних ракет росії та використання москвою цих ракет проти України. Вони зазначили, що передача та застосування цієї зброї збільшує страждання українського народу, порушує численні резолюції Ради Безпеки ООН, підриває глобальний режим нерозповсюдження та має значні наслідки для безпеки Європи, Корейського півострова та Індо-Тихоокеанського регіону.

Раніше офіційні особи США заявили, що нещодавно КНДР передала Росії пускові установки балістичних ракет і кілька десятків балістичних ракет.

Водночас Повітряні Сили ЗСУ поки не підтверджують, що рф атакує Україну ракетами з КНДР.

Питання постачання КНДР до росії балістичних ракет і їх використання проти України буде винесено на обговорення в Раді Безпеки ООН 10 січня.

ДжерелоПереглядів: 421
banner