США розпочали сертифікацію вакцини від Moderna

Здоров`я

Рада експертів при Федеральній адміністрації ліків та продуктів США схвалила сертифікацію вакцини від COVID-19 від виробника Moderna, пише BBC.

Рада експертів при адміністрації майже одностайно підтримала сертифікацію вакцини від Moderna – лише один радник утримався від голосування. Наступним кроком має стати остаточне узаконення препарату рішенням Федеральної адміністрації, що, за словами її очільника, має відбутися “максимально швидко”.

“Те, що спалах вірусу стався у січні, а в грудні ми вже маємо дві сертифіковані вакцини – це визначне досягнення”, – розповів один з членів ради експертів, доктор Джеймс Хілдрет.

Після завершення сертифікації США планують закупити 200 мільйонів доз вакцини від Moderna. Перші шість мільйонів доз препарату вже готові до поставки в Сполучені штати.

Вакцина проти COVID-19, розроблена американською компанією Moderna, продемонструвала 94% ефективність під час клінічних випробувань. Крім того, препарат має низку переваг над вакциною від компанії Pfizer, який вже пройшов сертифікацію в США. Зокрема, вакцину від Moderna можна зберігати при температурі -20 градусів, на що здатні більшість звичайних морозильних камер, в той час, як препарат від Pfizer вимагає температури в -70 градусів.

Одна доза вакцини від Moderna буде коштувати від 25 до 37 доларів, в залежності від обсягу закупівлі. До кінця року планується виробництво 20 мільйонів доз препарату.

Низка інших держав світу також розпочали сертифікацію вакцини від Moderna. Зокрема, уряд Канади планує закупити 56 мільйонів доз препарату, Велика Британія попередньо замовила сім мільйонів доз вакцини Moderna, Японія підписала контракт на поставку 50 мільйонів доз, Південна Корея – 20 мільйонів, а Швейцарія замовила 7,5 мільйона доз вакцини.

Європейський Союз оголосив контракт на закупівлю 80 мільйонів доз препарату від Moderna з можливістю придбати ще до 80 мільйонів порцій вакцини.Переглядів: 209
banner