Студентському братству Прикарпаття 30 років

Суспільство

Нинішня молодь практично не чула про студентське братство, а наприкінці вісімдесятих воно було в епіцентрі подій.  Студентському братству Прикарпаття виповнилося 30 років.

Студентське братство виникло у Львові у травні 1989 року. Воно було першою незалежною українською студентською організацією, пише “Репортер“.

В Івано-Франківську теж було своє братство, яке об’єднало молодих патріотів. Його заснували Павло Андрусяк і Віктор Кімакович, а першим головою став Ярослав Головатий. Братство виникло на основі культурно-наукового товариства «Рух», у якому вже поширювали все українське та виступали проти СРСР.

Міський голова Івано-Франківська привітав членів братства на офіційній сторінці у соціальній мережі Фейсбук. Мер також зізнався, що завжди трохи шкодував, що не був у Студентському Братстві.

“Признаюся чесно, завжди трохи шкодував, що не був у Студентському Братстві. Й хоч я був у суміжній організації, у Пласті, але завжди з певним захопленням поглядав на Братство. Уявити розвиток нашого міста без цих людей неможливо. Маю гарні дружні стосунки з членами братства. Й справді приємно, що це об’єднання зберігається, як і його дух. Й хоч зараз у них так званий період канікул, але вони ще точно про себе нагадають. Адже воно поза часом”, – йдеться у дописі Рулана Марцінківа.Переглядів: 22