Суд зобов’язав Халаменду повернути державну землю у власність лісгоспу (ВІДЕО)

Суспільство

У Тисменицькому районному суді відбувся розгляд справи про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою у селі Рибне. Дана земельна ділянка уже майже 10 років є предметом судових спорів між Ігорем Халамендою та прокуратурою Івано-Франківської області.


Сьогодні на судове засідання сторона відповідача Ігоря Халаменди не з’явилася, але при цьому не надала обґрунтованих пояснень і причин своєї відсутності,  передає Фіртка.

“Відповідач і його представник Грабовецький у судове засідання не з’явилися. Від відповідача надійшла заява про те, що він сьогодні за станом здоров’я не може взяти участь у засіданні і просить його відкласти. Втім представник відповідача не зазначив, чи він звертався до медичних закладів щодо надання йому медичної допомоги, тому таке клопотання є безпідставним і не підлягає задоволенню. Позиція відповідача наявна у матеріалах справи”, – відзначила суддя.

Відтак, суд постановив проводити розгляд справи у відсутності сторони відповідача.

Суть справи у тому, що у 2005 році Ігор Халаменда викупив в Івано-Франківської обласної профспілки працівників підприємств «Прикарпаття» базу відпочинку у лісі поблизу села Рибне Тисменицького району. Викуплена база відпочинку – це один невеличкий цегляний будиночок, три дерев’яні будівлі та альтанка. Ці споруди займають загальну площу 0,03 га. Рибненська сільська рада у липні того ж року надала для обслуговування викуплених будівель земельну ділянку площею аж 3,03 га в оренду на 49 років з правом викупу.

Проте, дана земельна ділянка є державною власністю і належить ДП “Івано-Франківське лісове господарство”. Тому у 2011 році прокурор Тисменицького району звернувся у суд з визнанням договору оренди недійсним з поверненням земельної ділянки у державну власність. Ще у 2012 році суд зобов’язав Халаменду привести земельну ділянку, на якій відсутні об’єкти нерухомого майна, у придатний для використання стан та повернути її у користування постійному лісокористувачеві – ДП “Івано-Франківське лісове господарство”. Проте останній не виконує рішення суду – облаштував приватне обійстя і обгородив ділянки парканом.

“Мова про дві земельні ділянки площею, 1,3967 га, що знаходяться у виділі №3, №4 кварталу 19 Рибнинського лісництва ДП “Івано-Франківське лісове господарство” та ділянку площею 2,9985 га, що розташована за адресою вул. Довженка, 141а, у селі Рибне Тисменицького району Івано-Франківської області. Після рішення суду дані земельні ділянки були обгороджені, що унеможливлює і перешкоджає їх використанню землекористувачем ДП “Івано-Франківське лісове господарство. Халаменда не є ні власником, ні землекористувачем. Жодного письмового доказу про використання на законних підставах вказаних земельних ділянок відповідач не надав”, – відзначає прокурор Віталій Гоголь.

Відтак, перший заступник прокурора Івано-Франківської області звернувся з позовом до Тисменицького районного суду про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою біля села Рибного, яка належить ДП “Івано-Франківське лісове господарство” – демонтувати паркан і судові витрати покласти на відповідача.

Головною апеляцією сторони відповідача на попередні рішення судів є те, що Халаменда придбав у власність не тільки базу відпочинку по вул. Довженка, 141а, але має витяг з державного реєстру щодо реєстрації даних правочинів і реєстрацію права власності, згідно з яким є власником бази відпочинку. Відтак, має право постійного користування землею, яке видано профспілці працівників підприємств «Прикарпаття», яка і продала йому базу відпочинку.

“Акт видавався профспілці, а не Ігорю Халаменді і відповідно до приписів державного кодексу такий державний акт припиняє свою дію у зв’язку із переходом права власності. Тому вказаний державний акт фактично втратив свою чинність і не надає права Халаменді використовувати земельну ділянку в обслуговуванні об’єктів нерухомого майна, викупленого ним безпосередньо у профспілки”, – додає прокурор.

Після розгляду справи, суд прийняв рішення зобов’язати Ігоря Халаменду усунути перешкоду у користуванні ДП “Івано-Франківське лісове господарство” земельними ділянками площею 2,9985 га та 1,3967 га шляхом демонтажу огорожі за його рахунок. Стягнути з Ігоря Халаменди на користь прокуратури Івано-Франківської області 3200 грн судових витрат.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга на рішення суду подається впродовж 30 днів з дня його проголошення.Переглядів: 240
banner