Та я геній! 7 ознак того, що ви розумніші за навколишніх
Досить цікаве бачення щодо найрозумніших і високоінтелектуальних людей!
Не так просто визначити розумну людину. Навіть тести на визначення IQ піддаються критиці, адже виконання вузького спектра завдань не може свідчити про широту розвитку когнітивних здібностей.
І все ж вчені за допомогою безлічі досліджень виділили кілька ознак високого інтелекту. Звичайно, будь-який збіг не означає необхідність вимагати Нобелівську премію, але все ж на деякі критерії слід звернути увагу. Без зайвих слів давай дізнаємося, що на думку дослідників відрізняє високоінтелектуальну людину від середньостатистичної.
Гарне почуття гумору
Чи не жарт, що професійні коміки відрізняються високим показником IQ! Розвинене почуття гумору свідчить про нестандартне мислення і винахідливість. Крім того, вміння швидко реагувати на події яким-небудь жартом свідчать про філософський підхід до проблем.
Любов до кішок
Не в образу собачникам, дослідження показали, що кошатники можуть похвалитися витонченим смаком і краще аналізують ситуації. Зате любителі собак виявилися більш енергійними і компанійськими.
Прагнення бути одному
Розумним людям не нудно на самоті, адже навколо повно справ, які захоплюють з головою. Згідно з ученими, такі люди не відчувають особливого задоволення від проведення часу в компанії і галасливих тусовках і вважають за краще затишний вечір з книгою в руках.
Пізній відхід до сну
Несподіваний вердикт про те, що сови мають перевагу над жайворонками! Вчені вказують, що любителі посидіти допізна володіють великим інтелектом, в них кращі посади і більш висока зарплата. Виявляється, прокидатися в полуденний час не так вже й погано!
Сумнів у своїх знаннях
Тут грає роль ефект Даннінга-Крюгера. Якщо коротко, то малокомпетентні люди вважають, що відмінно розбираються в чому-небудь, адже люди з високим рівнем кваліфікації зазвичай занижують свої можливості. “Впевненість частіше породжується невіглаством, ніж знанням”, — говорив Чарльз Дарвін. Ми ж можемо зробити висновок про те, що можливі сумніви часто невиправдані.
Відчуття внутрішньої тривоги
Канадські психологи визначили, що люди, які відчувають внутрішню тривогу і турбуються через дрібниці, отримують більш високі оцінки в тесті на вербальний інтелект. Ось такі виходять неспокійні будні вищих умів!
Безлад
“Тільки дурень потребує порядку — геній панує над хаосом”, — цю цитату часто приписують Альберту Ейнштейну, і все ж незалежно від авторства вона досить цікава. Тим більше після того, як вчені нарекли любителів безладу більш креативними і винахідливими людьми. Зате прихильники чистоти рідше порушують закон і більш щедрі.
Переглядів: 240