Тарілочки з сіллю в японських домівках: для чого це робиться і яку користь приносить

Культура

Навіщо потрібні пірамідки з солі в будинках японців.

Жителі Японії дуже дивні люди, часом створюється враження, що вони прилетіли з іншої планети. У них є одна незрозуміла традиція, згідно з якою вони розставляють у своїх будинках і офісах миски з пірамідами солі.

Миски солі в оселях у японців

Багато людей ставляться до традицій дуже серйозно і намагаються їх дотримуватися. Зараз багато речей робляться тому, що так робили раніше предки, або вони міцно закріпилися у суспільній свідомості. Напевно, кожна людина хоч раз у своєму житті обходила чорних котів, які перебігали дорогу, уникала людей з порожніми відрами, дивилася в дзеркало, коли необхідно було повертатися додому з-за того, що щось забула.

У жителів Японії теж є свої традиції, одна з яких пов’язана з розставлянням мисок з пірамідами солі. Кожен житель країни розставляє в кімнатах свого будинку красиві соляні пірамідки в мисках. Побачити такі миски можна не тільки в туалеті, але ще в інших кімнатах та прихожій. Раніше такі талісмани спеціально ставили при вході в будинок.

Який зміст несуть миски пірамідок з сіллю

Тут все дуже просто, річ у тім, що сіль дозволяє відлякувати злих духів і утримувати в будинку хороших. В японській релігійній практиці душа і духи займають важливе місце. Сіль у такому випадку наділена великим сакральним сенсом. У давні часи японці використовували цей дорогий продукт для того, щоб проводити обряди по очищенню житла.

Такі традиції залишилися і сьогодні. Зараз є багато бізнесменів в Японії, які на своєму робочому місці роблять подібні обереги. Всі вірять у те, що сіль допоможе утримати хороших клієнтів, а поганих буде проганяти. У своїх будинках японці так само розставляють сіль у кожній кімнаті, але перша мисочка спочатку ставиться в передпокої. Вважається, що такого роду талісман дозволить очистити думки всіх вхідних людей у дім господаря.

Сіль вважається святою, оскільки дозволяє нейтралізувати весь накопичений у будинку негатив, позбутися хвороби, скандалу і заздрісних людей. Такі гірки з солі отримали назву «морішіо».

Зробити «морішіо» дуже просто, для цього сіль трохи змочують водою і за допомогою паперу або конверта роблять пірамідку. Можна скористатися формочками для піску, часто вони є у діток. Завдяки їм легко зробити пірамідки з гранями або будь-якої іншої форми. Найголовніше — це вкласти всю свою любов у створення пірамідки з сіллю.

ДжерелоПереглядів: 250
banner