Телефон замерзає і вимикається на холоді: що робити

Технології

Чому так відбувається і як цьому запобігти.

Думаємо, кожен із вас стикався в пекучі морози з проблемою (про замерзання рук і ніг не говоримо), коли телефон на холоді вимикався. Що робити, якщо вам терміново потрібно зателефонувати або написати повідомлення, а телефон раптом став млявим?

По-перше, якщо ви використовуєте сенсорний телефон на сильному холоді, він у більшості випадків, на жаль, буде вимикатися. І справа тут не в телефоні і його фірмі. При низьких температурах батарея смартфону просто не витримує і розряджається. Нічого страшного не відбувається, варто тільки поставити телефон на підзарядку.

По-друге, смартфони зазвичай починають вимикатися при температурі -15/-20 °C. Сповільнюються хімічні процеси в акумуляторах (літій-іонних і літій-полімерних). А ось якщо у вас Apple іРһопе, тоді телефон (не всі моделі) може втратити зв’язок і при температурі -3°C. Тому виробники і гарантують нормальну роботу тільки в теплих умовах у проміжку 0-35 °C.

Що робити, якщо телефон вимикається на холоді?

Намагатися не діставати телефон або довго ним не користуватися. Нехай смартфон, поки ви неминуче перетворюєтеся в снігову людину і покриваєтесь шаром льоду, побуде все ж в чохлі або в теплій далекій кишені. Краще у двох захистах відразу. Якщо у вас немає спеціального чохла або ви не любите все зайве, загорніть телефон хоча б в яку-небудь хустку чи рукавичку, сховайте в сумку або рюкзак. Головне — захистити акумулятор від охолодження, тоді проблем (принаймні, з відключенням) бути не повинно.

У період диких холодів можете спробувати кнопковий телефон. Не обов’язково ним користуватися — він може бути просто гарантом можливості зробити терміновий дзвінок. Кнопкові телефони цілком добре витримують низькі температури, зокрема завдяки звичайній клавіатурі.

А якщо телефон потрібен терміново?

У випадках, коли все-таки необхідно дістати його і поговорити кілька хвилин або відповісти на SMS, а телефон вимикається на холоді, — не хвилюйтеся. Протягом 7-10 хвилин із вашим смартфоном нічого не має відбутися. За такий короткий час акумулятор не встигне охолодитися, і, відповідно, менша ймовірність, що телефон вимкнеться.

Однак, якщо після розмови ви покладете смартфон просто в сумку або зовнішню кишеню без особливого утеплення, то, швидше за все, втратите зв’язок. Тому обов’язково захищайте батарею від тривалого холоду усіма можливими способами. Це у ваших же інтересах.

Для власників Apple іРһопе є особлива порада. Отже, перед виходом з дому запустіть на своєму гаджеті додаток, який вимагає максимальної роботи процесора. Так телефон швидше нагріється і може не вимикатися ще деякий час навіть при великому морозі.

Як врятувати смартфон?

Коли телефон вимикається на холоді, а не з інших причин, не намагайтеся «повернути його до життя» у ту ж хвилину. Потрібно трохи про нього подбати. Розтерти теплими руками задню поверхню телефону і покласти в тепле місце (вище ми називали можливі укриття). Тримайте його захищеним, поки самі не опинитеся в теплому місці (будинок/магазин/бар/галерея/метро). Потім через якийсь час (30-40 хвилин) можна спробувати увімкнути телефон. Швидше за все, якийсь відсоток заряду вже з’явиться в пристрої, а ви зможете користуватися ним протягом ще деякого часу.

Якщо телефон не почне роботу, один варіант — поставити на підзарядку. Смартфон гарантовано увімкнеться через кілька хвилин і ніяких проблем не виникне. Відключення — це всього лише побічний ефект холоду.

ДжерелоПереглядів: 497
banner