Тестувати нову зброю на полі бою: в Міноборони розповіли про пришвидшення постачання ОВТ до Сил оборони

Війна, Різне, Суспільство

Міністерство оборони України на своїх офіційних ресурсах відзвітувало про прискорення процедури постачання Силам оборони нових зразків озброєння та військової техніки — це стало реально завдяки внесеним 21 листопада змінам до постанови Кабміну № 345 від 25.02.2015.

Як відзначають в оборонному відомстві, хоча терміни процесу прийняття на озброєння залежатимуть від того, наскільки якісними та повними будуть матеріали від виробників, але загалом процес постачання має скоротитися до 20 днів.

Для порівняння, раніше ця процедура могла тягнутися декілька місяців і складалася з шести етапів, водночас тепер з цього переліку було усунено головну “паперову” перешкоду — видання наказу про допуск до експлуатації, що розтягувалося аж на місяць.

У Міноборони також відзначають, що відбулося скорочення процесів і на всіх інших етапах, які має пройти виробник, а перевіряти зброю можна безпосередньо на полі бою, і у випадку, якщо зброя доведе свою ефективність на полі бою, то проводити додаткові тестування вже не треба.

Окремо в оборонному відомстві наголошують, що внесено також важливу зміну щодо закупівель дронів класу “мікро” та міні” — йдеться про БПЛА цивільного чи подвійного призначення, які використовуються на полі бою. Згідно з Міноборони, тепер можна закуповувати такі дрони навіть у тому випадку, якщо вони не допущені до експлуатації і кодифіковані як предмет постачання.

ДжерелоПереглядів: 259
banner