фото з мережі інтернет

“Ті, у кого немає супутніх захворювань, одужують”, – головний лікар ЦМКЛ Франківська

Здоров`я, Суспільство

За минулу добу у центральній міській клінічній лікарні Івано-Франківська, що на вулиці Мазепи, померло п’ятеро пацієнтів, двоє із них – з підозрою на COVID-19.


Про це на комісії із надзвичайних ситуацій повідомив головний лікар медзкладу Тарас Масляк, пише Голос-Інфо з посиланням на Суспільне.

За його словами, серед померлих з підозрою на COVID-19 – люди похилого віку. У жінки було онкозахворювання, у чоловіка – нирково-легенева хвороба.

“Ті, хто не має супутніх захворювань, той одужує. Минулого тижня ми виписали 25 людей, які мали позитивний експрес-тест із покращенням загального стану. Вони – на спостереженні сімейного лікаря. Сьогодні виписуємо ще п’ятьох. Щодо хворих, то тільки за вчорашню ніч до лікарні поступило 17 пацієнтів із пневмонією. У сімох був позитивний експрес-тест. Загалом зараз у стаціонарі 167 хворих, 67 – із позитивним результатом. Дев’ять хворих у реанімації, троє з них перебувають у важкому стані”, – сказав Тарас Масляк.

Кількість хворих збільшується і у міській кліній лікарні № 1 на вулиці Матейка. У медзакладі провели 128 тестів на COVID-19, з них – 57 позитивних результатів, розповів головний лікар Тарас Василик.

“Провели 60 ПЛР-діагностик. Отримали наразі 11 результатів, з них – чотири підтверджених діагнози. Обстежили 14 медпрацівників, п’ятеро лікарів мають позитивний результат на експрес-тестах. Зараз вони знаходяться на амбулаторному лікуванні”, – розповів Тарас Василик.

Лікарі кажуть, що 70% хворих до лікарні привозить швидка допомога. Частина пацієнтів – із районів та ближніх сіл. Загалом ситуація із захворюваннями відносно стабільна. Поки що є проблема із забезпеченням хворих медикаментами.

“На рахунках є достатньо грошей, зараз маємо близько 500 тисяч гривень. Вже замовили антибіотики. Проблема є із постачальниками і доставкою медикаментів. Їх немає на складах у Києві. Ми виходимо з підручних методів”, – сказав Тарас Василик.Переглядів: 174
banner