ТОП-5 помилок водіїв, які їздять у морозну погоду

Поради

Із зимовим водінням пов’язано безліч нюансів.

Узимку водіння сильно відрізняється від літнього, весняного чи осіннього: існує безліч нюансів, які потрібно враховувати кожному автомобілісту під час їзди в холодну пору. Не даремно в Фінляндії водіїв зобов’язують здавати на права двічі — в цій країні водійське посвідчення на зимовий період громадяни повинні отримувати окремо. Безперечно, в цьому є певний сенс.

А ось в Україні, як і в більшості інших країн, водії не зобов’язані підтверджувати свою кваліфікацію взимку. Зате вживати запобіжних заходів зобов’язані — це їх обов’язок як перед самими собою, так і перед іншими людьми. Ми зібрали 7 найтиповіших помилок, які водії роблять під час їзди в морозну зиму. Розбір цих ситуацій допоможе застерегтися і їздити більш безпечно кожному автомобілісту.

Маленька дистанція

Мабуть, це найпоширеніша помилка. Багато водіїв з приходом зими зберігають свій “літній” стиль водіння, при цьому не враховують, що взимку потрібно дотримуватися більшої дистанції, оскільки на ожеледиці і снігу збільшується гальмівний шлях. Різке гальмо при цьому не допоможе, більше того, буде ще гірше — з великою часткою ймовірності машину занесе, а що станеться далі, можна тільки гадати. Тому взимку рекомендується збільшувати дистанцію приблизно на один корпус автомобіля.

Динамічні обгони

Ще одна поширена помилка “з тієї ж опери” — динамічний обгін, як у літній період. Нерідко водії йдуть на обгін і втрачають управління над машиною, коли повертаються у свою смугу через занадто високу швидкість як для слизької дороги. Підсумок у цій ситуації аналогічний — занос і, з більшою часткою ймовірності, розворот автомобіля. Тому виконувати обгони потрібно максимально плавно і неспішно.

Висока швидкість

Висока швидкість також стає частою причиною ДТП взимку, адже водієві складніше зреагувати на перешкоду попереду, а також на приховані під снігом вади (ями, вибоїни) доріг. Крім того, якщо машину занесло, то на невеликій швидкості її утримати набагато легше, ніж на великій. Зважаючи на це, в зимовий період швидкість рекомендується знизити від звичної хоча б на 20 км/год.

Повна зимова екіпіровка за кермом

Щоб домогтися кращого зчеплення з дорогою на снігу і льоду, багато водіїв знижують тиск у шинах. Однак, цей лайфхак прийшов із далеких часів, коли в ходу були діагональні шини. А ось для сучасних радіальних покришок — це не найкраща ідея. При дуже низькому тиску їх зчеплення погіршується, а гальмівний шлях збільшується.

Крім того, збільшується витрата палива і збільшується знос. Зниження тиску має сенс тільки в умовах дуже глибокого снігу, та й то тільки на дуже глибокому снігу. Однак, тиск не повинен падати більш ніж на третину значення, запропонованого виробником, а максимально допустима швидкість у такому разі становить 50 км/год.

Також узимку не варто забувати регулярно перевіряти тиск у шинах. Це особливо актуально при зниженні температури. Коли повітря в шині остигає, зазвичай падає і тиск — приблизно на 0,1 бару при десяти градусах.

Впевненість у безвідмовності електронних помічників

Сучасні автомобілі оснащені різними типами датчиків і камер. Але коли вони замазані снігом або брудом, не варто на них розраховувати. Датчики паркування можуть показувати неточну відстань, а камери заднього виду — “розмиту” картинку. Тому перед початком поїздки необхідно видалити сніг і бруд, які заважають роботі електронних помічників.

Важливо: у разі снігу допоміжні асистенти слід використовувати з обережністю. Адаптивний круїз контроль при визначенні відстані може не враховувати погані погодні умови і пов’язаний з цим збільшений гальмівний шлях, а система утримання смуги руху, наприклад, може не розпізнати розмітку на засніжених ділянках дороги.

ДжерелоПереглядів: 234
banner