У Богородчанському віділенні поліції виявили порушення

Суспільство

Моніторингова група у складі регіональних представників Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Івано-Франківській області  здійснила повторний візит до Відділення поліції № 2 (смт. Богородчани) Івано-Франківського районного управління поліції ГУНП в Івано-Франківській області.


Про це Голос-Інфо дізнається від Представництва Уповноваженого ВРУ з прав людини в Івано-Франківській області.

Монітори відзначили, що у відділенні поліції покращено роботу працівника, відповідального за дотримання прав затриманих осіб та ведення ним службової документації. Забезпечується негайність інформування центру з надання безоплатної правової допомоги після фактичного затримання особи.

Водночас залишаються не виконаними рекомендації стосовно заборони проведення слідчих дій у службових кабінетах. При цьому, кімната для проведення слідчих дій належним чином не обладнана та не використовується.

Не створено у відділенні поліції умов для тимчасового тримання затриманих та доставлених осіб. Попри те, що кімнати для затриманих не відповідають стандартам і нормам міжнародного та національного законодавства, з березня 2020 року відновлено їх роботу. Проте, моніторам повідомили, що затримані особи у КЗ не утримувались.

Відсутня кімната для конфіденційного побачення затриманого із захисником. Облік доставлених, відвідувачів та запрошених до відділення поліції продовжує здійснюватися з порушенням встановлених вимог.

Крім цього, працівники чергової частини не володіли достатніми знаннями щодо прав уразливих груп на безперервне лікування та порядку дій під час доставляння до органу поліції особи, яка потребує замісної підтримувальної або антиретровірусної терапії.

Під час візиту виявлені й інші порушення, про що поінформовано присутніх під час візиту працівників відділення поліції з одночасним наданням рекомендацій для їх усунення.

За результатами моніторингу звіт та лист реагування будуть надіслані ГУНП в Івано-Франківській області.Переглядів: 375
banner