У Брошнів-Осаді відбулась чергова сесія селищної ради

Суспільство

30 березня під головуванням Тараса Манорика відбулась чергова сесія Брошнів-Осадської селищної ради. У порядок денний було внесено 84 питання та «Різне». І вирізнялася вона тим, що розглядала досить таки болючі для громади і принципові для голови питання.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Брошнів-Осадська ТГ


Розпочалася сесія традиційно із виконання Гімну України, молитви, хвилини мовчання.


А відтак було надано слово для виступу гостям.

 Представник с. Раків п. Каблак порушив проблему рубки лісу на території вказаного села, яке здійснює тут агролісгосп, з метою накладення мораторію на цю діяльність у межах чинного законодавства.


 Громадська діячка з Крехович п. Мирослава нагадала депутатам про Конституцію України, яка вимагає від них великої відповідальності за прийняті рішення.


 Голова громадської ради при селищному голові Богдан Попіна довів до відома сесії інформацію про випадки порушень, які виявлено в роботі ТОВ «Комфортсервісбуд».


 Депутат Володимир Савчук попросив гідно вшанувати пам’ятну дату – 50-річчя вивезення українців у Сибір в роки тоталітарного режиму (1947-1953 рр.) з пересильного пункту в Брошневі-Осаді, і розробити заходи, які б проводилися щорічно.


 Сесія підтримала звернення Брошнів-Осадської селищної ради до Національного олімпійського комітету України щодо недопущення участі російських та білоруських спортсменів у Олімпійських іграх та Азовських іграх.


Після цього в сесійну залу завітала робоча група представництва Калуської РДА з роз’яснювальною роботою щодо формування Гвардії наступу. Слід наголосити, що загалом по країні до Гвардії наступу подано вже понад 30 тисяч заяв, з нашої громади виявило бажання захищати в лавах об’єднаної штурмової бригади Нацполіції «Лють» 7 добровольців.


Тарас Манорик зреагував на соцмережі

На початку сесійного засідання голова громади Тарас Манорик дав пояснення щодо опублікованих жителем села Креховичі п. Володимиром Ликтеєм дописів у соціальних мережах. Вони стосувалися отриманих від «інсайдера» розмірів премій (у відсотках до посадових окладів) працівників апарату селищної ради. Тож Тарас Степанович найперше ознайомив присутніх з розмірами посадових окладів, які майже не змінилися протягом останніх 16 років, нагадав, що майже такі самі оклади значилися в розпорядженнях екс-голови селищної ради і під час його каденції, коли рівень споживчих цін та інфляція були у багато разів менші.


Змовчав п. Ликтей і про те, що й раніше екс-голова виплачував посадовцям селищної ради одноразові премії, суми яких були вражаючими, посилаючись на різні свята, навіть професійні, і навіть з нагоди 8 березня… Сказав правду і про «підводні течії», які, очевидно, й спонукали п. Володимира Ликтея до образи: виявляється, його 24-річного сина Богдана не працевлаштували туди, куди він мітив – директором школи мистецтв. Тарас Степанович зовсім не заперечував професійність Богдана Ликтея, однак висловив думку, що кандидату на високу посаду слід мати досвід роботи.


Автостанція у Брошневі-Осаді буде: рада розриває угоду на землю…
«За моєї каденції роботу автостанції у Брошневі-Осаді буде відновлено, і це принципове питання», – наголосив голови громади Тарас Манорик, реагуючи на запит громади та неодноразове звернення депутата селищної ради Володимира Площанського.

Як знаємо, навколо ситуації, пов’язаної з діяльністю автостанції у Брошневі-Осаді, склалася ціла епопея! То приміщення АС продали панові Івану Шикеринцю, а то й ласий шматок землі, що слугував зупинкою для пасажирського транспорту, віддали в оренду аж на 49 років! Дарма, що селищна рада не провела тоді аукціон оренди, порушивши закон та свідомо втративши надходження до бюджету. Пригадуєте, останній штрих було зроблено 5 серпня 2020 р., коли на той час селищний голова п. Назарій Іванів підписав рішення сесії, чим фактично й позбавив людей права на свою (!), бо таки комунальну, територію. Зробив це незадовго до виборів, що виглядало дуже цікаво, і про це не говорив у Брошневі-Осаді хіба що лінивий.


А тепер, можна сказати, сесія «перекреслила» рішення «Про надання в оренду земельних ділянок» (№752-27/2020), яким було передано земельні ділянки загальними площею 0,0452 та 0,0929 га громадянам Шикеринець Богдані Ігорівні, Мазурик Ірині Юріївні, Єгоровій Христині Павлівні в оренду строком на 49 років, розірвавши цю угодую частково, і вилучивши ділянку 0,0929 га у землі запасу селищної ради. Причина – нехтування цільового призначення земельної ділянки відповідно до договору «…для обслуговування приміщення автостанції…», яка так і не діє! Щоправда, п. Іван Шикеринець, котрий був присутній на сесії, сказав, що на селищну раду, а, отже, і на громаду, чекає «судова тяжба».


Принагідно Тарас Манорик зачитав статтю, яку було опубліковано у газеті «Новини Підгір’я» за 27 липня 2018 р. під назвою «Відкрите звернення до жителів Брошнів-Осади та Рожнятівського району керівництва ТОВ «Брошнів Автостанція». Тоді адміністрація вказаного ТОВ стверджувала громаді, що автобусна буде працювати. І ця тема не втратила своєї актуальності і на сьогоднішній час.


Буде трудовий архів

Принциповим для громади є питання, яке стосується створення трудового архіву. Адже по сьогоднішній день людям, які оформляють, скажімо, документи на приватизацію землі чи вибирають довідки про доходи, оформляючи пенсію, доводиться неодноразово їздити як не в Рожнятів, то в Калуш. Там є черга на видачу довідок, що створює певні незручності.


Тому Тарас Манорик прийняв рішення створити трудовий архів у нашій громаді, і сесія підтримала таке рішення. Вибрано приміщення, де розміщуватиметься трудовий архів, і це буде адміністративна будівля старостинського округу у селі Креховичі. Після проведеного «косметичного» ремонту сюди доставлять архівні справи.


Кого звільнили, а кого призначили

Сесія проголосувала за ряд кадрових змін – звільнень і призначень. Зокрема, задоволено заяви на звільнення заступника селищного голови з питань забезпечення діяльності ради Володимира Степаненка та старости Креховицького старостинського округу Богдана Мельника.


Натомість підтримано призначення на посаду керуючого апаратом селищної ради Володимира Степаненка, а старостою Раківського старостинського округу – Олександру Яцишин.


Голова громади Тарас Манорик, а також депутати подякували Богдану Олексійовичу за багаторічну працю. Побажали наснаги новообраній старості Олександрі Ігорівні, вручивши їй букет квітів.


…І питання звичні

Такими можна назвати більшість питань «порядку денного», які є на постійному контролі влади, і які виникають в людей, котрі здійснюють різні нормативно-правові дії, які вимагають сесійних рішень.


Таким чином, начальник фінансового управління Божена Семанів прозвітувала про виконання бюджету селищної ради за минулий рік, вказавши, що він «недорахував» майже 8 мільйонів гривень у порівнянні з 2021 р. Також було внесено зміни до бюджету громади на 2023 р. та затверджено положення Про резервний фонд бюджету.


Затверджено план соціально-економічного розвитку громади на 2023 р. і акцентовано, що протягом року до нього можна буде вносити зміни і робити коригування.


Затверджено порядок демонтажу незаконно встановлених споруд на території громади.

Відрадно, що у цьому році буде продовжено капітальний ремонт Музею депортації українців у ХХ столітті: на ці видатки отримаємо субвенції з обласного і співфінансуватимемо роботи з місцевого бюджету.


Дуже багато питань, які розглянули депутати і прийняли відповідні рішення. стосувались звіту діючих Програм селищної ради, а також земельні, яких було 28! При цьому слід наголосити, що всі питання попередньо були розглянуті на засіданні депутатських комісій.


А в Креховичах перейменували вулиці: 8 березня на Звитяги, а Ковпака на Українську.


Переглядів: 562
banner